HR

XX edycja Kursu na HR „Rynek pracy nowej ery” już 20 października

14.10.2022
Redakcja
Czas czytania: 2 minut/y

Już 20 października odbędzie się kolejna edycja Kursu na HR, cyklu spotkań na którym poruszane są najistotniejsze kwestie dotyczące rynku pracy. Tym razem za motyw przewodni posłuży rynek pracy nowej ery. Organizatorem Kursu na HR jest Grupa Progres, jeden z liderów branży HR w Polsce. Całość odbędzie się w formie online.

Rok 2022 przyniósł masę wyzwań. Przedsiębiorcy, samorządowcy i środowisko naukowe każdego dnia mierzą się z nowymi wyzwaniami, których przebieg i zakończenie bardzo trudno przewidzieć. W gąszczu wydarzeń i informacji łatwo się pogubić. Łatwo też zepchnąć na dalszy plan tematy życia codziennego, które toczy się równolegle do inflacji, zagrożenia energetycznego czy sytuacji politycznej.

XX edycja konferencji Kurs na HR w formie online – zaplanowana na 20 października 2022 r. – poruszy kluczowe kwestie, z którymi obecnie zmaga się wielu z nas i które potęguje wzrost cen, obecna sytuacja geopolityczna czy wszechobecna niepewność.

Eksperci skupią się m.in. na powszechnym deficycie pracowników. Wskażą też jak z nim walczyć, również za pomocą aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami czy seniorów niesłusznie dyskryminowanych na rynku pracy.

Opowiedzą na pytania, jak zdalny menadżer może skutecznie zarządzać pracą zespołu. Zdradzą również, dlaczego work-life balance odchodzi do lamusa.

Pomogą rozpoznać mobbing i wskażą, co działy HR mogą zrobić, by pomóc pracownikom w uniknięciu takich niedopuszczalnych sytuacji.

Organizatorzy nie zapominają też o ludziach młodych, którzy dopiero rozpoczynają swoją ścieżkę kariery. Sprawdzimy, czy szkoła zawodowa i technikum to wstyd i zastanowimy się, jak w walce z takim przekonaniem mogą pomóc samorządy, biznes i środowisko naukowe.

Konferencja rozpocznie się o godzinie 9:00. Całość będzie miała formę online.

9:00 – Rozpoczęcie konferencji

• 9:10 – 9:40 – Pokolenie silver a ageizm na rynku pracy (Marzena Rudnicka, Prezes Zarządu Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej)

• 9:40 – 10:10 – Osoby z niepełnosprawnościami na rynku pracy. Jak wykorzystać ich potencjał? (Monika Truszkowska-Bednarek, Prezes Zarządu Fundacji Integralia ERGO Hestia)

• 10:10 – 10:40 – Deficyt pracowników – jak przyciągnąć pracownika do organizacji (Anna Goleniowska, dyrektor obszaru HR, Aldi sp. z o. o.)

Debata 10:40-12:00

Czy szkoła zawodowa i technikum to wstyd? Jak edukacja wpływa na wybór kierunków studiów młodych ludzi? Czy edukacja odpowiada na zmiany rynku pracy? (Justyna Kulling-Bogdan – Dyrektor w Szkoły Ekonomiczno-Handlowe im. Macierzy Szkolnej w Gdańsku, Magdalena Owsiana – Senior PR & CSR Manager w Wunderman Thompson Technology, Ryszard Stefaniak – zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy)

Prelekcje – Część II

• 12:20 – 12:50 ­– Czy work-life balance przechodzi do lamusa, a tworzący się nowy trend na rynku pracy work-life integration przyjmie się na stałe? (Natalia Florek, NF Personal Branding, Owner & Career Consultant)

• 12:50 – 13:20 – Niezbędnik zdalnego menedżera – jak zaprojektować pracę zespołu? (Nadia Harris, remoteworkadvocate.com, międzynarodowy ekspert pracy zdalnej i hybrydowej)

• 13:20 – 13:50 – Czy to mobbing? Rola działu HR w działaniach antymobbingowych. (Joanna Cur, prawnik, wykładowca Collegium Humanum)

• 13:50 – 14:00 – Zakończenie

Kurs na HR odbędzie się 20 października (czwartek) w formie online, między 9:00 a 15:00. Konferencja jest bezpłatna. Rejestracja na wydarzenie odbywa się na: https://kursnahr.pl.

Zobacz też: Pierwszy Poznański Kongres Gospodarczy

MD

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA