Za niecałe dwa tygodnie odbędzie się pierwszy Poznański Kongres Gospodarczy
W dniach 20-21 października odbędzie się Poznański Kongres Gospodarczy, w trakcie którego zaplanowano panele, debaty i dyskusje poświęcone wyzwaniom Poznania, Wielkopolski i Polski. Wśród zaproszonych prelegentów znaleźli się m.in. minister finansów Magdalena Rzeczkowska i wicepremier Piotr Gliński.
Dwa dni przekrojowej dyskusji, spotkań i networkingu o charakterze biznesowym, ekonomicznym, politycznym, społecznym oraz samorządowym – to wszystko czeka uczestników Poznańskiego Kongresu Gospodarczego 2022, który odbędzie się w dniach 20-21 października 2022 r. na Stadionie Miejskim. Nie było do tej pory w Poznaniu tak przekrojowego i wielotematycznego wydarzenia o tematyce społecznej. Sednem PKG jest wielowątkowa dyskusja o tym, co czeka nasze społeczeństwo w obliczu nowych wyzwań gospodarczych i społecznych. To tematy, które dotyczą nas wszystkich, dlatego też udział w Kongresie będzie bezpłatny i otwarty dla każdego.
– opowiada o wydarzeniu Jan Zujewicz, prezes Instytutu Poznańskiego, organizatora Kongresu.
Celem jest stworzenie okazji do rozmowy na całe spektrum tematów z otaczającej nas i dynamicznie się zmieniającej rzeczywistości. Wezmą w niej udział przedsiębiorcy, naukowcy, samorządowcy, politycy i działacze społeczni
Podczas Kongresu wystąpią m.in.
- prof. Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego,
- Magdalena Rzeczkowska, minister finansów
- Zofia Romaszewska, doradca Prezydenta RP, współtwórczyni Komitetu Obrony Robotników, dama Orderu Orła Białego,
- Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych,
- Marcin Horała, wiceminister funduszy i polityki regionalnej, pełnomocnik rządu ds. CPK
- Dorota Raczkiewicz, szefowa Drużyny Szpiku
- Marek Jurek, historyk, b. marszałek Sejmu RP,
- Jan Śpiewak, socjolog, aktywista miejski, założyciel ruchów miejskich Miasto Jest Nasze i Wolne Miasto Warszawa,
- Karol Trammer, redaktor naczelny dwumiesięcznika „Z Biegiem Szyn”, autor książki „Ostre cięcie. Jak niszczono polską kolej”
- Andrzej Bargiel, narciarz wysokogórski, himalaista, biegacz górski i pierwszy człowiek na ziemi, który zjechał na nartach z Broad Peak i K2 bez użycia tlenu.
Organizatorem PKG 2022 jest Instytut Poznański – młody lokalny think tank zajmujący się
sprawami miejskimi, samorządowymi, społecznymi i międzynarodowymi, który za swoją misję uznaje
wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i wzmacnianie oddolnej aktywności społecznej obywateli. Chcemy to osiągnąć, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. Pierwszym
miejscem naszej działalności jest Poznań, ale perspektywa sięga poza granice miasta, a nawet kraju.
Rejestracja na PKG 2022 trwa do 17 października. Aby zostać uczestnikiem wystarczy złożyć aplikację na stronie www.kongres.poznanski.org/rejestracja. Wstęp jest bezpłatny.
Zobacz też: XXXI Forum Ekonomiczne w Karpaczu – podsumowanie
MD