Wrocławski autobus

Wrocław: Darmowe przejazdy komunikacją dla wszystkich wrocławskich uczniów

30.08.2022
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Decyzją wrocławskich radnych od 1 września 2022 r. wszyscy ukraińscy uczniowie mogą podróżować po Wrocławiu bezpłatnie. Dotyczy to również uczniów, którzy uczą się zdalnie w ukraińskich szkołach.

Bezpłatna komunikacja we Wrocławiu dla wszystkich ukraińskich uczniów

Zmieniona uchwała Rady Miejskiej Wrocławia pozwala na bezpłatne przejazdy także uczniom, którzy przyjechali z Ukrainy do Polski po 24 lutego 2022 r. i uczą się zdalnie w szkołach funkcjonujących w ramach ukraińskiego systemu oświaty – w tamtejszych szkołach podstawowych, średnich niższych, średnich wyższych.

Prawo to przysługuje wszystkim ukraińskim uczniom aż do momentu ukończenia przez nich 21 roku życia. Z tej ulgi nie będą jednak mogli korzystać ukraińscy studenci.

Kontrola biletów w pojazdach MPK

W przypadku nauki w polskiej szkole, ukraiński uczeń będzie musiał jedynie okazać legitymację szkolną. Dotychczas z bezpłatnego przejazdu MPK Wrocław mogli korzystać wszyscy polscy uczniowie, którzy nie ukończyli 21 lat.

W przypadku uczniów, którzy uczą się zdalnie w ukraińskich szkołach, koniecznym ma być okazanie oświadczenia o pobieraniu nauki w ukraińskim systemie oświaty, które zostało złożone w Urzędzie Miejskim oraz dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Nie tylko uczniowie mogą za darmo korzystać z wrocławskiej komunikacji. Tym samym prawem cieszą się także seniorzy, którzy ukończyli 65 rok życia.

Zobacz też: Do Polski nadciąga silver tsunami. Starzejące się społeczeństwo zwiększy wydatki państwa

MD

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA