Sprzedawca będzie miał obowiązek poinformować, że paliwo jest tańsze… dzięki rządowi

08.12.2021
Łukasz Kowalczyk
Czas czytania: 2 minut/y

Tego jeszcze nie było! Rząd Mateusza Morawieckiego pod wpływem opinii publiczej postanowił czasowo obniżyć stawki podatku akcyzowego od paliwa sprzedawanego na stacjach benzynowych i energii elektrycznej. Ustawa regulująca niższe stawki akcyzy jest bardzo ważna dla PiS-u, ponieważ temat drożyzny będzie w tym roku dominującym przy świątecznych stołach także za sprawą rekordowej inflacji.

Cała ustawa to raptem cztery artykuły zapisane na dwóch stronach. Znalazło się tam jednak miejsce na zobowiązanie sprzedawców paliw do umieszczenia przy kasie obowiązkowego oznaczenia, że paliwo jest tańsze dzięki czasowej obniżce podatku przez rząd.

Projekt ustawy 1811

W uzasadnieniu do ustawy przygotowujące ją Ministerstwo Finansów wyjaśnia, że informacja przy kasie nie będzie przypadkowa i Rada Ministrów w drodze obwieszczenia przedstawi jej szczegółowy wzór. Oznacza to, że prowadzący stacje paliw w sylwestrowy wieczór zamiast bawić się witając nowy rok powinni bacznie obserwować Monitor Polski gdzie pojawić się może wzór informacji.

Ponieważ obniżka będzie czasowa i potrwa tylko do końca maja 2022 r. proponujemy aby po jej zakończeniu wymienić treść obwieszczenia na zdjęcie ze słynnej już konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości z 2011 roku. W końcu świadomość płaconych podatków wśród wyborców może wpłynąć na ich decyzje wyłącznie pozytywnie.

Konferencja prasowa PiS, 2011 rok
Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA