Niespodziewana pomoc z Chin. Huawei wesprze walczącą Ukrainę

02.03.2022
Kamil Śliwiński
Czas czytania: < 1 minuta

Ukraiński oddział chińskiego Huawei ogłosił, że dostarczy za darmo sprzęt sieciowy niezbędny do zapewnienia nieprzerwanej łączności użytkownikom w zachodniej części kraju. Taka decyzja w Chinach nie mogła być podjęta bez akceptacji partii

Firma ogłosiła to na swoim profilu na Facebooku. Prócz tego Huawei zaprzeczył również, jakoby pomagał Rosji opierać się cyberatakom.

Ukraina cierpi z powodu okrutnej wojny, a jako firma, która działa na Ukrainie od ponad 20 lat, potępiamy niszczycielską skalę i straty, jakie przyniósł narodowi ukraińskiemu. Dziś dbamy o naszych użytkowników i współpracujemy z ukraińskimi dostawcami sieci, aby zapewnić, że sieć będzie działała konsekwentnie i dobrze. Pięćdziesięciu naszych lokalnych inżynierów zapewnia stabilną łączność i kontynuuje obsługę oraz konfigurowanie nowo utworzonych stron internetowych

– stwierdziła firma. Prócz tego, dodała także, że:

Planujemy również zapewnić bezpłatny sprzęt sieciowy, który pomoże w utrzymaniu nieprzerwanej pracy sieci z powodu przeciążenia w regionie zachodnim. Zrobimy wszystko, aby pomóc Ukraińcom przezwyciężyć trudności i mieć możliwość nawiązania kontaktu z bliskimi

– dodał Huawei Ukraine.

Huawei to chiński producent elektroniki użytkowej oraz sprzętu i rozwiązań informatycznych założony w 1987 roku. Od 2012 jest jest największym na świecie producentem urządzeń telekomunikacyjnych.

Firma jest oskarżana o bliskie związki z chińską władzą. Tak poważna decyzja, stanowiąca bez wątpienia wsparcie dla walczącej Ukrainy raczej nie mogła zostać podjęta bez porozumienia z Komunistyczną Partią Chin.

Jest to o tyle zaskakujące, że zachodni analitycy spodziewali się, że Pekin będzie wspierał raczej zmagającą się z sankcjami Moskwę. Jak dotąd jednak nic takiego się nie dzieje, a Chińczycy grają we własną grę.

Kamil Śliwiński

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA