Kolejny szwajcarski bank pomaga Rosjanom omijać sankcje

31.03.2022
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Już drugi szwajcarski banku umożliwia obywatelom Federacji Rosyjskiej korzystanie z kart Visa/Mastercard pomimo, że te systemy płatnicze zawiesiły działalność na terenie Rosji.

Wcześniej informowaliśmy o analogicznych działaniach Dukascopy Bank, który jednak wstrzymał tą usługę dla Rosjan już 16.03.

W związku z agresją na Ukrainę Visa i Mastercard zawiesiły prowadzenie działalności w Rosji. Rosjanie nadal mogą używać tych kart do transakcji dokonywanych w kraju, jednak nie obsługują one już płatności poza granicami państwa, czyli m.in. zakupów na zagranicznych stronach internetowych.

Szwajcarski CIM Banque oferuje Rosjanom możliwość otwarcia rachunku wielowalutowego oraz wydawania wirtualnych i plastikowych kart międzynarodowych systemów płatniczych Visa/Mastercard, które w marcu ogłosiły zaprzestanie pracy w Rosji.

CIM Banque potwierdził to pisemnie dziennikarzom, którzy zwracali się do instytucji pod przykrywką klientów. Zaznaczył też, że kartę Visa/Mastercard można otrzymać nie tylko w formie wirtualnej, lecz także fizycznej – i „można ją uzupełnić za pośrednictwem bankowości internetowej lub u operatora”.

Bank poinformował, że wymaga to kopii paszportu, zaświadczenia o miejscu zamieszkania i numeru NIP. Następnie należy przelać pierwszą wpłatę w wysokości 5 tysięcy dolarów, euro lub franków szwajcarskich, a na koniec zorganizowana „wideokonferencja”. Rozpatrzenie dokumentów, według CIM Banque, trwa od 3 do 5 dni.

CIM Banque to prywatny szwajcarski bank założony przez Francesco Signorio w 1990 roku z siedzibą w Genewie. W szwajcarskim rejestrze Francesco Signorio figuruje jako dyrektor banku, a wśród członków zarządu można dostrzec rosyjskie nazwiska. Bank posiada również własną stronę internetową w języku rosyjskim.

MD

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA