Pralka

Inspekcja handlowa prześwietliła sprzęt AGD. W trzech przypadkach wykryto nieprawidłowości

05.01.2024
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Inspekcja Handlowa sprawdziła 30 modeli pralek, zmywarek oraz lodówek; wykryła, że w trzech przypadkach nie było karty produktu czy etykiety energetycznej na stronie internetowej sprzedawcy – poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Wojewódzkie inspektoraty Inspekcji Handlowej w Katowicach, Bydgoszczy, Łodzi, Poznaniu i Warszawie od lipca do października 2023 r. skontrolowały 15 lodówek, 10 pralek i 5 zmywarek

– podał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w informacji prasowej.

Urząd dodał, że kontrole przeprowadzono w 24 sklepach stacjonarnych w trzech etapach. Chodziło o sprawdzenie poprawności uwidaczniania etykiet energetycznych w punkcie sprzedaży, sprawdzenie na stronie WWW sprzedawcy oraz badania laboratoryjne urządzeń.

Jak wyjaśnił UOKiK, 12 sprzętów pochodziło z Polski – cztery zmywarki, cztery pralki, cztery lodówki, sześć z Chin – cztery lodówki, zmywarka i pralka, trzy z Irlandii – lodówki, trzy z Rumunii – jedna pralka i dwie lodówki, trzy ze Słowacji – pralki, jedna z Niemiec – pralka, jeden z Serbii – lodówka. Dodano, że kraju pochodzenia jednej lodówki nie udało się ustalić.

Na 30 modeli urządzeń AGD zakwestionowaliśmy 3. W 2 przypadkach – brak karty produktu na stronie WWW sprzedawcy. W 1 przypadku – brak etykiety energetycznej na stronie WWW

 podał UOKiK.

Urząd podał także, że testy w laboratorium nie wykazały nieprawidłowości dotyczących parametrów zadeklarowanych przez producentów na etykietach energetycznych.

MD/źródło: UOKiK

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA