bankomat Euronet

Czy w bankomatach Euronet czeka pułapka na zagranicznych turystów?

01.02.2023
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Bankomaty Euronet są wszechobecne w polskich miastach. Przybywający do naszego kraju obcokrajowcy, a wśród nich turyści, gdy będą chcieli wypłacić pieniądze z pewnością natrafią na jeden z nich. Tymczasem wiele wskazuje na to, że na posiadaczy zagranicznych kart w bankomatach Euronet czeka „pułapka”.

W każdym bankomacie, nim dokonamy wypłaty pieniędzy, wpierw wyświetlają się proponowane kwoty możliwe do wypłacenia. W bankomatach Euronet standardowo zaczynają się one od 10 złotych. W przypadku kart zagranicznych sytuacja wygląda jednak zgoła inaczej.

Jeden z użytkowników TikToka w swoim materiale dotyczącym wymiany walut w Polsce, absolutnie przestrzega przed korzystaniem z bankomatów Euronet.

Złotówki jak forinty

Jak się okazuje, w przypadku użycia w bankomatach Euronet zagranicznej karty jako kwoty proponowane do wypłacenia pojawiają się zawrotne sumy – od 1000 do 3000 złotych.

Fot.: Redakcja PKB24

Dla obcokrajowców, nie znających realnej wartości polskiej waluty, może być to nieprzyjemna pułapka. Zwłaszcza, że opłata za skorzystanie bankomatu Euronet jest proporcjonalna do kwoty wypłaconej z zagranicznego konta.

@goodtime.monty

Odpowiadanie użytkownikowi @Dan You are not going to believe the dirty trick that Euronet ATMs pull on unsuspecting foreigners. Anyone traveling Poland from abroad needs to watch this video! We’ll tell you what ATMs to use instead. #euronet #touristtraps #touristtrap #atmscam #atmtrick #travelhacks #travelhack #traveltipsandhacks #moneyexchange #smarttravel #smarttraveller #slowtravel #slowtravelling #polandtravel #krakowtravel #krakowcityguide #krakowcity

♬ dźwięk oryginalny – Goodtime Monty 🌝

MD

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA