POT przyznał Złote Logo za promowanie Polski osobistościom ze świata sportu, nauki, sztuki i biznesu

05.02.2024
Redakcja
Czas czytania: 2 minut/y

Ostatniego dnia stycznia w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki Polska Organizacja Turystyczna kolejny raz uhonorowała odznaką Złote Logo Polska osoby i instytucje reprezentujące najważniejsze sfery życia publicznego, które poprzez codzienną działalność oraz postawę kształtują pozytywny wizerunek Polski w kraju i za granicą. W tym gronie znaleźli się m.in. Iga Świątek, Krzysztof Wielicki, Rafał Brzoska czy zespół „Mazowsze”.

Złote Logo Polska nagroda za kształtowanie pozytywnego wizerunku naszego kraju w świecie poprzez codzienną działalność. Przyznawane jest przez prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej od 2012 roku na podstawie rekomendacji kapituły złożonej z wybitnych ekspertów specjalizujących się̨ w zagadnieniach promocji Polski. Nagroda stanowi szczególnie istotny element procesu wspierania budowy nowoczesnej marki narodowej.

Do tej pory wśród wyróżnionych znaleźli się m.in. Robert Lewandowski, Urszula Dudziak, Rafał Olbiński, Aleksander Doba, Marcin Gortat, Magda Gessler i wiele innych osób, znakomitych reprezentantów świata kultury, nauki, mediów, biznesu, sportu i polityki. W trakcie dotychczasowych pięciu edycji kapituła doceniła również instytucje oraz podmioty, które poprzez swój wkład budują i wzmacniają polską markę narodową, takie jak Lang Team, CD Projekt czy PESA Bydgoszcz.

Tegoroczni laureaci

Prezes POT Rafał Szmytke wręczył te prestiżowe wyróżnienia podczas środowej gali w mieszczącej się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie Kinotece. W tym roku laureatami odznaki Złote Logo Polska zostali:

Rafał Brzoska – założyciel i prezes InPost oraz inwestor FoodWell. Dwa lata temu założył Rafał Brzoska Foundation, której celem jest finansowe i mentorskie wspieranie młodych utalentowanych osób.

Iga Świątek – wybitna polska tenisistka.

Krzysztof Wielicki – wspinacz, alpinista, taternik, piąty człowiek na świecie, który zdobył Koronę Himalajów – 14 ośmiotysięcznych szczytów Ziemi.

dr hab. n. med. Mateusz Hołda – w 2013 roku założył niezależny, międzynarodowy zespół naukowy „HEART – Heart Embryology and Anatomy Research Team” zajmujący się badaniami nad architekturą układu sercowo-naczyniowego, którego pozostaje kierownikiem. 4 lipca 2022 roku otrzymał tytuł profesora zostając najmłodszym wówczas Polakiem legitymującym się takim tytułem.

Karol Wójcicki – popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku. Zorganizował też m.in. największe na świecie wspólne obserwacje nocnego nieba (ponad 12 tys. osób).

Martyna Wojciechowska – dziennikarka i prezenterka telewizyjna występująca na antenie stacji TVN. Autorka dwóch autorskich programów podróżniczych: „Misja Martyna” i „Kobieta na krańcu świata”.

Jerzy Owsiak – Współzałożyciel i szef Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Nikola Grbić – Światowej klasy serbski siatkarz, od dwóch lat trener reprezentacji Polski siatkarzy. Wielokrotnie nagradzany tytułem najlepszego rozgrywającego w mistrzostwach Europy, czy świata. W 2016 roku trafił do Siatkarskiej Galerii Sław.

Omenaa Mensah – przedsiębiorca, producentka popularnych programów telewizyjnych (Wyjątkowe domy). Założycielka i prezes fundacji Omenaa Foundation, która wspiera edukację dzieci ulicy w Afryce, a także pomaga najbardziej potrzebującym dzieciom w Polsce np. podopiecznym z domów dziecka, czy rodzin zastępczych.

Państwowy Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego w Karolinie – jeden z największych na świecie zespołów artystycznych, który od blisko 75 lat prezentuje stylizację polskiego folkloru w postaci widowiska muzycznego zawierającego elementy muzyki i tańca. „Mazowsze” stało się fenomenem i zyskało tytuł Ambasadora Kultury Polskiej.

Afrodyta SPA & Wellness Resort – Położony w otulinie Dąbrowy Radziejowskiej, zaledwie 30 kilometrów od Warszawy kameralny, czterogwiazdkowy hotel ze SPA.

MD

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA