Lublin

W Lublinie odbędą się uroczyste obchody 60 lat Informacji Turystycznej w Polsce

07.12.2023
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

W tym roku Informacja Turystyczna skończy 60 lat. Uroczyste obchody tego Jubileuszu odbędą się w Lublinie w dniach 7-8 grudnia. Za jego organizację odpowiadają Polska Organizacja Turystyczna oraz Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Przedstawiciele Informacji Turystycznych z całej Polski spotkają się w Lublinie, by wspólnie dyskutować m.in. o wyzwaniach, problemach i kierunkach rozwoju turystyki, jak rownież o metodach promocji kultury i turystyki.

W 1963 r. zostało wydane zarządzenie dotyczące organizacji jednolitego systemu informacji turystycznej, określające strukturę organizacyjną oraz zakres obowiązków ośrodków informacji turystycznej

Działalność informacji turystycznej to kluczowy element obsługi ruchu turystycznego oraz promocji turystycznej na szczeblu lokalnym, regionalnym i krajowym.

Nieprzypadkowo Lublin będzie gospodarzem ogólnopolskich obchodów jubileuszu 60-lecia. Jeden z pierwszych ośrodków informacji turystycznej w Polsce powstał właśnie w tym mieście. Współczesny Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej prowadzi Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna, która zwyciężyła w ostatniej edycji Konkursu na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce.

MD

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA