Stadion w Los Angeles zmienia nazwę na Crypto.com Arena
18 listopada 2021
Kamil Śliwiński

Stadion w Los Angeles zmienia nazwę na Crypto.com Arena

Jedna z większych giełd kryptowalut Crypto.com wciąż pokazuje, że marketing jest jednym z jej większych atutów. W wyniku współpracy z AEG w dniu Bożego Narodzenia obiekt sportowy w amerykańskim Los Angeles, który dotychczas nazywał się Staples Center zmieni swoją nazwę na Crypto.com arena.

Po raz kolejny, zaraz po ogłoszeniu współpracy między innymi z UFC, z Formułą 1 czy z Paris Saint Germain, giełda staje na wyżynach możliwości marketingowych. Według niektórych źródeł transakcja ma opiewać na 700 mln dolarów amerykańskich a sama nazwa stadionu ma być aktywna przez 20 lat.

Na obiekcie swoje mecze w najważniejszej lidze koszykarskiej świata – NBA, rozgrywają między innymi słynni Los Angeles Lakers. Popularni “Lakersi” są jedną z ikon amerykańskiego sportu.

Ostatnimi czasy coin reprezentowany przez giełdę, czyli crypto.com coin przebił swoje ATH i mimo wtorkowych spadków na całym rynku, zdołał się odbić i wrócić na swój trend wzrostowy. Obecnie trzeba za niego zapłacić około pół dolara. Kolejne, podobne zabiegi marketingowe na pewno będą pomagać samej kryptowalucie crypto.com coin w jej wzrostach.

Andrzej Kiełek