Placówka ZUS

Skandal w zgierskim ZUS. Urągające ludzkiej godności warunki pracy

29.03.2024
Redakcja
Czas czytania: 2 minut/y

Miejsce przeznaczone do odpoczynku, spożywania posiłków i przebierania się dla pracownic sprzątających w ZUS w Zgierzu urąga godności ludzkiej – donosi Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa. Rzecznik ZUS twierdzi jednak, że sprawa dotyczy zewnętrznej firmy sprzątającej, która „samowolnie przekształciła pomieszczenie przeznaczone do przechowywania m.in. środków czystości i drobnego sprzętu na pomieszczenie socjalne”.

Oto wielomiesięczne miejsce odpoczynku, spożywania posiłków i przebierania się dla pracownic sprzątających w ZUS w Zgierzu. Zdjęcia pochodzą z lutego bieżącego roku! To warunki urągające ludzkiej godności! 

– czytamy w komunikacie od Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa.

Fot.: Związkowa Alternatywa

To warunki urągające ludzkiej godności! Dlatego nasz związek – Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa – skierował do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez lokalne władze ZUS. Wstyd i hańba, że coś takiego ma miejsce we współczesnej Polsce i to w instytucji, która powinna świecić przykładem!

– czytamy dalej w komunikacie od Związkowej Alternatywy.

Fot.: Związkowa Alternatywa

ZUS wyjaśnia

Do sprawy odniósł się rzecznik ZUS Paweł Żebrowski. Jak wyjaśnił portalowi Money.pl:

Sprawa dotyczy zewnętrznej firmy sprzątającej, która samowolnie przekształciła pomieszczenie przeznaczone do przechowywania m.in. środków czystości i drobnego sprzętu. Oddział nie wyraził zgody na to, aby firma zmieniła przeznaczenie pomieszczeń magazynowych na socjalne. Standard tego miejsca na to nie pozwala. Oddział odbył już spotkanie z przedstawicielami firmy sprzątającej. Firma zobowiązała się do uporządkowania pomieszczenia i korzystania z niego zgodnie z umową

Ponadto pracownicy oddziału mieli udostępnić pracownikom zewnętrznej firmy pomieszczenie kierownika, gdzie mają mieć możliwość spożywać posiłki „w godnych warunkach”. Ponadto udostępniono im miejsce w pomieszczeniu biurowym do pozostawienia rzeczy osobistych czy ubrań

MD/źródło: Związkowa Alternatywa/Money.pl

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA