Rosję opuściło już blisko 70 tys. pracowników branży IT, a to dopiero początek

22.03.2022
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Jak dotąd Rosję mogło opuścił już nawet 70 tys. pracowników branży IT. Wkrótce to samo może zrobić kolejne 100 tys. Wśród proponowanych rozwiązań tego problemu jest m.in. powołanie Związku Zawodowego Pracowników IT czy zcentralizowana akcja wysyłania ich do państw wschodnich.

Poinformował o tym dyrektor Rosyjskiego Stowarzyszenia Komunikacji Elektronicznej Siergiej Plugotarenko na posiedzeniu komisji Dumy Państwowej.

Najważniejszym priorytetem jest powstrzymanie odpływu personelu. Z Rosji wyjechało już 50-70 tys. specjalistów IT. Według najbardziej negatywnych prognoz podczas „drugiej fali” Rosję może opuścić ponad 100 tys. specjalistów

– powiedział Plugotarenko.

Stowarzyszenie uważa, że ​​konieczne jest wykorzystanie odpowiednich zachęt m.in. podatkowych. w celu zmiany tego trendu.

Zdaniem stowarzyszenia pomóc mogłoby także powołanie Związku Zawodowego Pracowników IT oraz wdrożenie planu scentralizowanej, oficjalnej i tymczasowej relokacji specjalistów i firm IT do krajów, z którymi Rosja ma umowy o współpracy.

Wśród niezbędnych środków stowarzyszenie proponuje „zapewnienie branży IT, że nie ma planów dalszej eskalacji relacji z międzynarodowymi graczami IT”.

MD

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA