Prezydent Andrzej Duda podpisuje dokument

Prezydent podpisał ustawę o embargu na węgiel z Rosji i Białorusi

15.04.2022
Kamil Śliwiński
Czas czytania: < 1 minuta

Prezydent podpisał ustawę o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Wprowadza ona embargo na węgiel sprowadzany z Rosji lub Białorusi.

Ustawa wprowadza zakaz przywozu na terytorium Polski i tranzytu terytorium naszego kraju węgla i koksu z obszaru Rosji lub Białorusi.

Odrębna ustawa określi rekompensaty za szkody rzeczywiste, przysługujące podmiotom, których dotyczy zakaz dotyczący wprowadzania na terytorium Polski węgla lub jego tranzytu.

Akt umożliwia także stworzenie dodatkowej listy osób i podmiotów, wobec których znajdą zastosowanie środki w postaci zamrożenia ich funduszy i zasobów gospodarczych.

Decyzja w sprawie wpisu na listę dotyczy osób bezpośrednio lub pośrednio wspierających agresję Rosji na Ukrainę, naruszanie praw człowieka lub represje wobec społeczeństwa obywatelskiego i opozycji demokratycznej.

Ustawa wejdzie w życie w dniu następnym od dnia ogłoszenia.

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA