Grupa Sportowa Orlen

Polscy sportowcy popierają prezesa Obajtka i wchłonięcie Lotosu

13.01.2022
Kamil Śliwiński
Czas czytania: < 1 minuta

Jednym głosem wypowiadają się polscy sportowcy, związani z Grupą Sportową Orlen. Kilku z nich na swoich profilach społecznościowych opublikowało wyrazy poparcia dla odbywającej się właśnie fuzji z Grupą Lotos.

Jak informowaliśmy wcześniej, w zamian za zgodę UE na fuzję Orlenu i Lotosu, a w zasadzie wchłonięcie tego drugiego przez pierwszego, sprzedano Saudyjczykom blisko połowę potencjału produkcyjnego Lotosu, a Węgrom ponad 400 stacji paliwowych.

Działaniom Orlenu zdaje się wyraźnie kibicować m.in. polski arcymistrz szachowy, Jan Krzysztof Duda:

W podobnym tonie wypowiedziała się także trzykrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk:

Gratulacje od polskich sportowców pojawiły się nie tylko na Twitterze, lecz także na Facebooku. Post prezesa Obajtka udostępnił 24-letni kierowca rajdowy Mikołaj Marczyk, a całość skomentował pochlebnymi słowami:

Gratulacje! To również szansa na jeszcze większe wsparcie i rozwój dla polskiego sportu

Podobny post pojawił się także na profilu Kajetana Duszyńskiego, mistrza olimpijskiego w sztafecie mieszanej 4 × 400 metrów, został jednak usunięty. Twitta Daniela Obajtka udostępniła także Maria Andrzejczyk (wicemistrzyni olimpijska w rzucie oszczepem) i Paweł Fajdek (mistrz świata i brązowy medalista olimpijski w rzucie młotem).

Wszyscy wymienieni wyżej sportowcy są wspierani przez Orlen w ramach powołanej przez koncern Grupy Sportowej. Jest to nieodzowne wsparcie, bez którego dalsza kariera sportowa dla wielu z nich byłaby znacznie trudniejsza. Publiczne wyrazy poparcia nie stanowią co prawda zbyt wygórowanej ceny za wsparcie ze strony Orlenu, jednak czy wymaganie tego typu deklaracji (gdyż, trzeba przyznać, wyglądają one na wymuszone) ze strony sportowców jest czymś do czego polski gigant naftowy powinien się zniżać?

SB

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA