Stacja z paliwem wodorowym

Pierwsza stacja wodorowa w Polsce ma zostać otwarta w Krakowie już za kilka tygodni

20.04.2022
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

PKN Orlen zapowiada otwarcie w ciągu kilku najbliższych tygodni pierwszej w Polsce stacji tankowania wodoru. Ma ona powstać w Krakowie.

W najbliższych tygodniach planujemy otwarcie stacji wodorowej w Krakowie. Będzie ona przeznaczona przede wszystkim dla floty komunikacji miejskiej, ale będzie też ogólnodostępna

– poinformował członek zarządu Armen Konrad Artwich.

Nie jest to pierwsza stacja wodorowa należąca do PKN Orlen. Spółka dysponuje już taką na terenie Niemiec. Teraz skupia się na rozwoju na tym obszarze w Polsce, a także w Czechach i na Słowacji.

Orlen w swojej strategii wodorowej przewiduje budowę 100 stacji wodorowych do 2030 roku. Spośród nich 57 ma powstać w Polsce, 28 na Słowacji i 26 w Czechach.

Przewidywane wydatki inwestycyjne na ten cel wynoszą 7,4 mld zł, w tym 6,8 mld zł w latach 2025-2030. 2 mld zł ma zostać przeznaczone na dekarbonizację aktywów, 4,1 mld zł na produkcję i infrastrukturę wodorową na potrzeby mobilności, 0,9 mld zł na elektrolizery OZE oraz 0,4 mld zł na badania i rozwój.

MD/źródło: 300gospodarka

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA