PGG: klienci indywidualni mogą kupić węgiel przez internet i odebrać go w kopalni

11.03.2022
shakebit
Czas czytania: 2 minut/y

Od piątku klienci indywidualni mogą zakupić węgiel za pośrednictwem sklepu internetowego Polskiej Grupy Górniczej i odebrać go w kopalni. Będą mogli kupić maksymalnie 5 ton węgla rocznie, jednak musi on być wykorzystywany do ogrzewania domu.

Informację tą przekazał w piątek rzecznik PGG Tomasz Głogowski. Jak zaznaczył, oferta skierowana jest głównie do osób mieszkających daleko od kopalń, które ogrzewają swoje gospodarstwa domowe węglem.

To pierwsza tak kompleksowa oferta na polskim rynku opałowym. Chcemy umożliwić nabywcom kupno węgla w atrakcyjnych cenach, obowiązujących u producenta, które są znacząco niższe od cen w składach opałowych w Polsce. Program pozwoli także ograniczyć nadmierne marże pośredników i spowoduje zmniejszenie kosztów ogrzewania dla odbiorców końcowych

– powiedział Głogowski.

Opcja zakupu węgla luzem z odbiorem osobistym adresowana jest przede wszystkim do klientów mieszkających daleko od kopalń PGG, nawet na drugim końcu kraju, którzy nie mają możliwości bezpośredniego zaopatrywania się w kopalnianych punktach sprzedaży.

Przewidujemy, że ta forma sprzedaży spowoduje powstanie „sąsiedzkich grup zakupowych”: klienci, aby ograniczyć koszty transportu, będą odbierać zamówiony węgiel w ramach jednej dużej dostawy

– zaznaczył rzecznik PGG.

Od piątku klienci indywidualni mogą raz na 12 miesięcy kupić 5 ton węgla luzem w cenach obowiązujących bezpośrednio na kopalniach. Warunkiem dokonania zakupu jest ogrzewanie własnego gospodarstwa domowego węglem oraz własny odbiór w ustalonym z kopalnią terminie – zarówno osobisty, jak i przez upoważnionego przewoźnika.

Węgiel luzem będzie sprzedawany za pośrednictwem sklepu internetowego PGG. Nowa partia towaru będzie dodawana o godzinie 18., aby każdy z chętnych miał możliwość złożenia zamówienia w wolnym czasie po pracy.

Klienci będą mogli kupić węgiel z kopalń, w których dotąd prowadzona była już prowadzona sprzedaż za gotówkę: Marcel, Piast, Ziemowit, Jankowice, Rydułtowy, Murcki-Staszic, Sośnica, Bielszowice, Halemba oraz Mysłowice-Wesoła.

Po złożeniu zamówienia nabywcy otrzymają pocztą elektroniczną informacje o potwierdzeniu złożenia zamówienia oraz terminie i warunkach odbioru. Termin odbioru węgla będzie każdorazowo ustalany indywidualnie bezpośrednio z odbiorcą lub wskazanym przez niego przewoźnikiem.

Będziemy informować klientów na bieżąco o stanie zamówienia, aby mogli wybrać najkorzystniejszą dla siebie formę oraz termin odbioru

– zapewniają służby sprzedażowe PGG.

Spółka podkreśla, że program adresowany jest wyłącznie do klientów indywidualnych, dlatego w regulaminie zaznaczono, że kupiony węgiel nie może stanowić przedmiotu obrotu handlowego i może być przeznaczony jedynie na potrzeby ogrzewania własnego gospodarstwa domowego.

MD/źródło: Forsal

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA