Paliwo już średnio ponad 6 zł

18.11.2021
Kamil Śliwiński
Czas czytania: < 1 minuta

Według danych zebranych przez e-petrol, obecnie za litr benzyny 95 zapłacimy przeciętnie 6,01 zł – czyli o 2 grosze więcej niż tydzień temu. Tyle samo podrożał litr oleju napędowego – do 6,02 zł.

Jednak w hurcie ceny paliw już nie rosną. Wręcz przeciwnie – olej napędowy jest najtańszy od ponad miesiąca. Wczoraj na rynkach światowych ropa Brent spadła poniżej 80 dolarów za baryłkę – po raz pierwszy od kilku tygodni.

Trochę czasu jednak zajmie nim sytuacja w hurcie będzie odzwierciedlona na stacjach benzynowych. Zwłaszcza, że w obliczu zbliżania się ceny paliw do psychologicznej granicy 6 zł, stacje obniżały swoje marże. Miało to je uchronić przed utratą klientów. Taki stan nie może trwać jednak długo – stacje prawdopodobnie rezygnują właśnie z obniżonych marż, rezultatem czego jest wzrost przeciętnych cen paliwa w Polsce.

Źródło: e-petrol

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA