Ostatnie wywłaszczenia pod rozbudowę lotniska w Radomiu.

23.12.2021
Kamil Śliwiński
Czas czytania: < 1 minuta

Proces wywłaszczeń mieszkających na terenie przeznaczonym pod rozbudowę lotniska w Radomiu dobiega końca. Ostatnia rodzina, która pozostała w Kiedrzyniu, musi się wyprowadzić do 7 stycznia 2022 r. – poinformowało Polskie Radio RDC. Inwestorem jest Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Wszystkie drogi odwoławcze zostały wykorzystane, a właściciele posesji otrzymali część odszkodowania.

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze prowadzi rozbudowę lotniska w Radomiu, w tym celu procedurą wywłaszczeniową objęto łącznie 82 nieruchomości. Spośród nich 11 było zabudowanych.

Jak podkreśla RDC, większość właścicieli nieruchomości podpisała ugody z PPL. W przypadku rodziny, o której mowa w artykule, wojewoda w drodze decyzji ustalił wysokość odszkodowania. Rodzina otrzymała już 70 proc. kwoty, obecnie wypłacane są pozostałe pieniądze. Decyzja odszkodowawcza wojewody została podtrzymana w mocy przez ministra rozwoju i technologii.

– Wojewoda nie ma innej możliwości w obecnej sytuacji prawnej. Musi tę nieruchomość wydać inwestorowi, który złożył wniosek już kilka miesięcy temu. Jest to ostatnia nieruchomość, która pozostała w tym obszarze. Inwestor prowadzi już na tym terenie zaawansowane prace i ta nieruchomość musi być wydana.

– tłumaczy Ewa Filipowicz, rzeczniczka wojewody mazowieckiego.

Rozbudowane lotnisko w Radomiu ma być gotowe w 2022 r. Port lotniczy ma stanowić uzupełnienie oferty warszawskiego Lotniska Chopina. W zamyśle PPL ma on przejąć połączenia czarterowych i tanich linii lotniczych, aby odciążyć stołeczny port. Lotnisko Chopina ma się skupić na ofercie połączeń tranzytowych, aby zbudować potencjał ruchu pod Centralny Port Komunikacyjny.

KŚ/źródło: money.pl

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA