Daniel Obajtek, SMR

Orlen Synthos Green Energy złożył wnioski o wydanie decyzji środowiskowej dla SMR-ów

08.08.2023
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Orlen Synthos Green Energy złożył do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska wnioski o wydanie decyzji środowiskowej dla małych reaktorów jądrowych SMR w lokalizacjach Włocławek i Ostrołęka

Złożyliśmy dwa kolejne wnioski do GDOŚ o wydanie decyzji środowiskowej (w tym dołączone Karty Informacyjne Przedsięwzięcia), tym razem dla lokalizacji Włocławek i Ostrołęka. GDOŚ proceduje już wniosek dla Stawów Monowskich złożony w końcu kwietnia

– podał OSGE na Twitterze.

Orlen Synthos Green Energy ma wyłączność w Polsce na wykorzystanie technologii BWRX-300 amerykańskiego GE Hitachi Nuclear Energy. Planowany do 2030 roku pierwszy wybudowany blok miałby być drugim tego typu obiektem na świecie, po kanadyjskim Darlington.

W kwietniu OSGE wskazała siedem lokalizacji z krótkiej listy do dalszych badań pod kątem budowy reaktorów SMR. Z kolei w maju spółka otrzymała od Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki (PAA) pozytywną opinię ogólną dotyczącą wybranych założeń technicznych dla technologii reaktora BWRX-300.

MD

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA