Nord Stream

Niemieccy samorządowcy sojusznikami Putina? Żądają uruchomienia Nord Stream 2

02.08.2022
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Samorządowcy z Niemiec wschodnich żądają od Berlina uruchomienia Nord Stream 2. Chcą porozumienia z Rosją, a swój apel skierowali do rządu w Berlinie.

W zeszłym tygodniu 24 burmistrzów i wójtów, głównie z wyspy Rugi (kraj związkowy Meklemburgia-Pomorze Przednie) zażądało uruchomienia gazociągu Nord Stream 2. Burmistrzowie sprzeciwiają się aktualnej polityce Niemiec w stosunku do Rosji.

Zdaniem samorządowców Niemcy powinni porozumieć się z Federacją Rosyjską i kontynuować dawną współpracę. Według samorządowców była ona bardzo opłacalna dla ich regionu.

Niemieccy samorządowcy chcą uruchomienia Nord Stream 2

Apel został wyrażony przy obejściu struktur powiatowych i stowarzyszenie miast i gmin w Meklemburgii Pomorzu Przednim. Ostsee-Zeitung opisała wydaną przez stowarzyszenie miast i gmin Meklemburgii-Pomorzu Przednim deklarację z 31 lipca w tej sprawie.

Miasta i gminy nie wypowiadają się co do kwestii rzeczowych zawartych w tym apelu, jednocześnie krytykują fakt, że burmistrzowie sieją niepokój i lęki u mieszkańców swoich miast.

Gminy muszą zachowywać się w sposób rozważny, aby nie prowokować dalszego rozchwiania i niepokoju wśród mieszkańców

– powiedział prezes stowarzyszenia Thomas Beyer.

Zobacz też: Niemcy importują dwukrotnie więcej rosyjskiej ropy niż wcześniej deklarowali
MD/źródło: Biznes Alert

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA