Nie zaszczepiłeś się? W tej podwarszawskiej restauracji zapłacisz 40 zł więcej

22.12.2021
Kamil Śliwiński
Czas czytania: < 1 minuta

Jedna z podwarszawskich restauracji chwali się wprowadzeniem u siebie kontrowersyjnej promocji, z której skorzystają jedynie osoby zaszczepione. Pozostali będą musieli obejść się smakiem lub zapłacić kilkadziesiąt złotych więcej.

Zniżką nie nacieszą się jednak ci, którzy jak dotąd nie zaszczepili się przeciwko koronawirusowi. Uzyskanie promocyjnej ceny jest bowiem uzależnione od, jak zaznacza restauracja – dobrowolnego, okazania personelowi swojego paszportu COVIDowego.

Restauracja Luna Sol przy hotelu Holiday Inn w podwarszawskim Józefowie informuje na swojej stronie o specjalnej promocji na brunch. Jego standardowa cena wynosi 140 zł z napojami soft, zaś 180 zł w wersji z alkoholem. Promocja wprowadzona przez restaurację pozwala na zaoszczędzenie 40 zł w obu przypadkach.

Rozumiem, że restauracje są teraz w ciężkiej sytuacji, ale próba wykorzystywanie tego aby dodatkowo zarobić na osobach niezaszczepionych jest dla mnie szokująca. Odwiedziliśmy hotel w grupie, gdzie nie wszyscy byli zaszczepieni, niektórzy po prostu przechorowali już COVID i oferta wywołała u nas sporą konsternację – napisał do nas czytelnik. – Ostatecznie nie zdecydowaliśmy się zostać na obiad – dodaje.

Osoby niedysponujące takim dokumentem nie mogą więc liczyć na zniżkę. Części potencjalnych klientów ten pomysł może się nie spodobać i zostać odebrany jako dyskryminacja osób niezaszczepionych czy nawet przejaw głośnego ostatnio problemu tzw. segregacji sanitarnej.

Charakter promocji budzi kontrowersje, gdyż zgodnie z prawem usługodawcy mają obowiązek traktować wszystkich swoich klientów w równy sposób i kierowanie oferty wyłącznie do wybranej grupy klientów może zostać uznane za naruszenie przepisów konsumenckich.

Informację o tej kontrowersyjnej ofercie otrzymaliśmy od czytelnika na redakcyjną skrzynkę mailową. Znasz sprawę, o której powinniśmy napisać? Prześlij ją na adres redakcja@pkb24.pl

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA