Najtaniej węgiel kupisz u PGG. O ile uda Ci się go dostać

30.05.2022
Redakcja
Czas czytania: 2 minut/y

W sklepie internetowym Polskiej Grupy Górniczej można kupić węgiel już za tysiąc złotych za tonę. Niska cena sprawia jednak, że każda dostawa błyskawicznie się rozchodzi. Zamówienie węgla utrudnia także strona, która nie wytrzymuje tak intensywnego ruchu i nieustannie się zawiesza. Ogromne kolejki ustawiają się także przed kopalniami.

Polska Grupa Górncza umożliwiła zakup węgla na swojej stronie internetowej. Ceny są bardzo atrakcyjne i wynoszą ok. 1000 zł za tonę. Tymczasem w składach spekulanci sprzedają węgiel w cenach sięgających 3 tys. zł za tonę. To, wraz z doniesieniami, że jesienią może zabraknąć węgla spowodowało, że Polacy próbują zdobyć węgiel bezpośrednio u Polskiej Grupy Górniczej.

Sama spółka nie spodziewała się tak ogromnego zainteresowania. Ilość chętnych, odwiedzających stronę PGG sprawia, że ta wciąż się zawiesza, zaś nowe dostawy znikają nawet po kilkunastu minutach.

Węgiel przez internet

Jak podaje rzecznik PGG, Tomasz Głogowski:

Systematycznie zwiększamy ilość węgla sprzedawanego w e-sklepie. Początkowy wolumen 2-3 tys. ton na dobę w marcu został podwojony do 5-6 tys. ton obecnie

Zachętą do zakupu węgla bezpośrednio u producenta jest przede wszystkim cena – nawet trzykrotnie niższa w porównaniu do prywatnych składów opałowych. Tona węgla opałowego w PGG kosztuje ok. tysiąca złotych. U pośredników jest to nawet 3-krotnie wiecej.

Popyt na węgiel z PGG jest tym większy, że według prognoz jesienią ceny wzrosną drastycznie.

Nasz sklep internetowy odnotowuje gwałtowny wzrost zainteresowania i popytu. Stronę sprzedaży węgla odwiedza od początku roku o 2300 procent więcej internautów niż rok wcześniej

Jest tak źle, że przy kopalni Chwałowice w Rybniku powstał nawet komitet kolejkowy. Chętni wpisują się na listę – jeśli wpiszemy się we wtorek, to węgiel odbierzemy najprędzej w piątek – podaje „Fakt”.

PGG podkreśla, iż spółce zależy na maksymalnym złagodzeniu rynkowych wstrząsów cenowych dla indywidualnych odbiorców węgla. Dlatego do umów firmy z autoryzowanymi sprzedawcami wprowadzono nowe zapisy o cenach sugerowanych przez producenta.

Obowiązują one od 1 kwietnia tego roku. Pośrednik, mający zawartą umowę na zakup naszego węgla opałowego, musi też tak prezentować ceny sprzedaży na stronie PGG, by potencjalni nabywcy mieli możliwość ich porównania z cenami na rynku

– wyjaśnił Tomasz Głogowski.

Według zapewnień spółki, obecnie już połowa dziennej produkcji węgla z kopalń spółki trafia do indywidualnych odbiorców, ogrzewających swoje domy węglem. Proporcja na korzyść klienta indywidualnego ma sukcesywnie rosnąć.

MD/źródło: money.pl

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA