Marathon zbuduje ultranowoczesne centrum e-commerce

08.11.2022
Łukasz Kowalczyk
Czas czytania: < 1 minuta

20 000 m2 powierzchni, 15 doków rozładunkowych dla samochodów ciężarowych i 3 doki dla vanów oraz 500 m2 powierzchni biurowej – tak w liczbach wygląda nowoczesne centrum e-commerce, które powstaje w Kostrzynie. Doskonała lokalizacja sprawia, że do Berlina będzie z niego niecałe 300 km.

Na terenie swojej siedziby Marathon buduje w pełni zautomatyzowaną, ogrzewaną halę magazynową o powierzchni 20 000 m2. Będzie ona posiadać wydzieloną część socjalną, a także 500 m2 powierzchni biurowej. To jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu jaki powstaje w Polsce. Jego ogromną przewagą jest doskonała lokalizacja – znajduje się bezpośrednio przy wjeździe na trasę S5 i A2, łączącą Trójmiasto z Wrocławiem i Warszawę z Berlinem. Dzięki temu transport z powstającego centrum e-commerce będzie bardzo łatwy w dowolną stronę świata.

Prace na budowie naszego centrum idą bardzo sprawnie. Planujemy oddać je do użytku na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2023 r. Prowadzimy obecnie rozmowy z potencjalnymi najemcami, dzięki czemu będziemy w stanie na etapie wykańczania dostosować obiekt do ich indywidualnych potrzeb. Nowoczesne centrum e-commerce będzie zwieńczeniem naszego Marathon City, w którym już teraz posiadamy własną halę magazynową, stację serwisową, benzynową, biura, myjnię oraz parking dla swojej floty. Jesteśmy jedyną firmą w tej części Europy, która posiada tak rozbudowaną infrastrukturę. Dzięki niej jesteśmy w stanie zapewnić kompleksową obsługę naszym klientom – komentuje Emil Lisowski, CEO Marathon International Logistics.

Budynek centrum e-commerce będzie miał 18 metrów wysokości oraz trzy poziomową, zautomatyzowaną strefę konfekcjonowania z wydzieloną strefą wysokiego składowania. Na jego dachu znajdą się też panele fotowoltaiczne, które pozwolą pozyskiwać energię z promieni słonecznych.
W nowoczesnym obiekcie będą możliwe procesy pick&pack, konfekcjonowania i obsługi zwrotów, etykietowania, copackingu oraz przygotowywania zestawów do wysyłki.
Koniec inwestycji zaplanowany jest na przełom pierwszego i drugiego kwartału 2023 r.

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA