Grupę Carrefour wykupi inny francuski gigant?
11 stycznia 2022
Kamil Śliwiński

Grupę Carrefour wykupi inny francuski gigant?

Auchan rozważa wykupienie akcji Grupy Carrefour, donosi Bloomberg. Wartość transakcji miałaby wynieść ok. 19 mld euro. W jej wyniku francuska sieć stałaby się jednym z największych detalistów na świecie.

Trwają właśnie rozmowy przedstawicieli Grupy Auchan z funduszami inwestycyjnymi na temat wspólnej inwestycji, która dotyczyłaby przejęcia Grupy Carrefour – podaje Bloomberg.

Połączenie francuskich gigantów handlu detalicznego miałoby na celu utrzymanie klientów, którzy coraz częściej wybierają zakupy przez internet lub w dyskontach. Miałoby to także pomóc w minimalizacji wydatków na „marketing i centralę”.

Wcześniejsza propozycja Grupy Auchan wyniosła ok. 17 mld euro, z czego 12 mld w gotówce a pozostałe 5 mld euro w akcjach sklepu nienotowanych na giełdzie.

Carrefour zajmuje na ten moment dziesiąte miejsce wśród firm handlowych na świecie, a jego roczna sprzedaż sięga blisko 70,7 mld euro rocznie. Auchan natomiast plasuje się pod koniec trzeciej dziesiątki z roczną sprzedażą wynoszącą około 31.6 mld euro. Wykupienie akcji Carrefoura przez Auchan spowodowałoby awans na szóste miejsce pośród największych sieci na rynku.

źródło: bankier.pl