Grupę Carrefour wykupi inny francuski gigant?

11.01.2022
Kamil Śliwiński
Czas czytania: < 1 minuta

Auchan rozważa wykupienie akcji Grupy Carrefour, donosi Bloomberg. Wartość transakcji miałaby wynieść ok. 19 mld euro. W jej wyniku francuska sieć stałaby się jednym z największych detalistów na świecie.

Trwają właśnie rozmowy przedstawicieli Grupy Auchan z funduszami inwestycyjnymi na temat wspólnej inwestycji, która dotyczyłaby przejęcia Grupy Carrefour – podaje Bloomberg.

Połączenie francuskich gigantów handlu detalicznego miałoby na celu utrzymanie klientów, którzy coraz częściej wybierają zakupy przez internet lub w dyskontach. Miałoby to także pomóc w minimalizacji wydatków na „marketing i centralę”.

Wcześniejsza propozycja Grupy Auchan wyniosła ok. 17 mld euro, z czego 12 mld w gotówce a pozostałe 5 mld euro w akcjach sklepu nienotowanych na giełdzie.

Carrefour zajmuje na ten moment dziesiąte miejsce wśród firm handlowych na świecie, a jego roczna sprzedaż sięga blisko 70,7 mld euro rocznie. Auchan natomiast plasuje się pod koniec trzeciej dziesiątki z roczną sprzedażą wynoszącą około 31.6 mld euro. Wykupienie akcji Carrefoura przez Auchan spowodowałoby awans na szóste miejsce pośród największych sieci na rynku.

źródło: bankier.pl

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA