Hulajnogi elektryczne

Gorzów Wielkopolski: Parkowanie hulajnóg elektrycznych wyłącznie w oznaczonych miejscach

01.06.2023
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Władze Gorzowa Wielkopolskiego uzgodniły z operatorami sieci elektrycznych hulajnóg lokalizację kilkunastu specjalnie oznaczonych miejsc – kopert, na których mają być pozostawiane te pojazdy przez użytkowników – poinformował w czwartek rzecznik Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. Wiesław Ciepiela.

Koperty będą usytuowane na terenie miasta i tak oznaczone, by nie było wątpliwości, że służą do parkowania hulajnóg.

Uzgodniono też, że właściciele hulajnóg będą partycypowali w kosztach przygotowania tych miejsc oraz przez swoje aplikacje będą informowali o nich użytkowników.

Problem źle zaparkowanych, czy nawet porzuconych hulajnóg, jest problemem ogólnopolskim. Liczymy, że dzięki naszej współpracy z firmami wypożyczającymi te pojazdu oraz wyznaczeniu miejsc do ich parkowania uda się to uporządkować

– zaznaczył rzecznik.

Dodał, że oznaczanie miejsc do parkowania hulajnóg jest już zaplanowane, a niebawem Wydział Dróg gorzowskiego magistratu ogłosi przetarg w tej sprawie, który obejmie także zdania związane z wykonywaniem i utrzymywaniem oznakowania poziomego w mieście przez kolejne lata.

MD/źródło: PAP

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA