Google Display & Video 360 – holistyczne podejście do kampanii reklamowych

10.11.2021
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Narzędzia dostępne niegdyś w środowiskach DoubleClick oraz Google Analytics 360 od pewnego czasu  funkcjonują w ramach tej samej usługi GMP, czyli Google Marketing Platform. Jednym z takich narzędzi na którym chciałabym się skupić jest Google Display & Video 360 – narzędzie, które przejęło funkcjonalności DoubleClick Campaign Managera, DoubleClick Bid Manager oraz DoubleClick Studio. 

Celem integracji tych narzędzi Google było połączenie maksymalnie dużej liczby funkcjonalności w jednym miejscu aby ułatwić reklamodawcom oraz pracownikom agencji reklamowych planowanie wdrożenie i optymalizację kampanii w środowisku Google.

Display & Video 360 zorganizowany jest wokół pięciu zintegrowanych modułów, które współpracują ze sobą w celu uproszczenia kompleksowego zarządzania projektami. Do modułów tych zaliczamy: kampanie, odbiorcy, kreacje, statystyki oraz zasoby reklamowe. 

  1. Kampanie: 

W tym module możemy stworzyć oraz zdefiniować wszystkie parametry kampanii oraz jej emisji. 

  1. Odbiorcy:

Ten moduł pozwala nam na zarządzanie listami odbiorców, które później wykorzystujemy do emisji kampanii

  1. Kreacje: 

Ta cześć interface’u służy do tworzenia i zarządzania kreacjami. Daje również możliwość powiazania ich z danymi oraz media planem. 

  1. Statystyki:

W tym modelu znajdziemy informacje dotyczące wyników prowadzonych kampanii.

  1. Zasoby reklamowe

Ostatni z modułów dostępny w Google Display & Video 360 umożliwia nam wykorzystanie w emisji swoich reklam ponad 80 giełd – wideo, audio czy natywnych.

Dzięki tak zintegrowanym narzędziom środowiska Google zachowasz kontrole nad swoimi wydatkami. Twoje działania marketingowe staną się szybsze i wydajniejsze.

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA