Elon Musk

Elon Musk informuje o wstrzymaniu przejęcia Twittera. Notowania spółki mocno spadają

13.05.2022
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Elon Musk poinformował, że transakcja przejęcia Twittera została wstrzymana. Najbogatszy człowiek świata oczekuje więcej informacji na temat ilości fałszywych kont i spamu na tej platformie społecznościowej.

Transakcja dotycząca Twittera została tymczasowo wstrzymana w oczekiwaniu na szczegóły wspierające kalkulacje, że spamowe i fałszywe konta faktycznie stanowią mniej niż 5 proc. użytkowników

– napisał Elon Musk na Twitterze.

Na reakcje nie trzeba było długo czekać. Akcje Twittera w handlu przedsesyjnym spadły o ponad 18 proc., do 36,8 dol. Oznacza to wycenę rynkową spółki na poziomie niespełna 34 mld dolarów.

Z drugiej strony wzrosły notowania Tesli – to o ponad 7,3 proc.

Na początku maja Twitter poinformował oficjalnie, że tego typu fałszywe i spamowe konta stanowią mniej niż 5 proc. aktywnych użytkowników w I kwartale 2022 r. W tym okresie Twitter miał 229 mln klientów – oznaczałoby, że wspomnianych wyżej kont jest mniej niż 11,5 mln.

Na początku kwietnia Musk ujawnił się z pakietem 9,2 proc. akcji Twittera. Miał też dołączyć do zarządu spółki. W połowie kwietnia złożył ofertę wykupu wszystkich akcji Twittera po cenie 54,2 dol. za każdą. To oznacza, że jest gotów wyłożyć 43 mld dol. na transakcję.

Z czasem pojawiły się jednak problemy. Oferta została odebrana przez zarząd Twittera jako próba wrogiego przejęcia.

Musk stwierdził zaś, że po przejęciu Twittera jednym z jego priorytetów byłoby usunięcie botów i fałszywych kont. Dodał, że chciałby wprowadzić uwierzytelnienie wszystkich użytkowników i upublicznić kod źródłowy. Twitter miałby stać się „bastionem wolności słowa”. Musk zapowiedział m.in. przywrócenie konta byłego prezydenta USA, Donalda Trumpa, zablokowane po wyborach z jesieni 2020 roku.

MD

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA