Dymisja Piotra Nowaka. Wiemy, kto go zastąpi

08.04.2022
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

W czwartek 7 kwietnia prezydent Andrzej Duda podpisał wniosek o dymisję ministra rozwoju i technologii Piotra Nowaka, złożony w zeszłym tygodniu przez premiera Mateusza Morawieckiego. Według rządowych źródeł Nowaka zastąpi aktualny wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

O dymisji ministra rozwoju i technologii Piotra Nowaka poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej, która odbyła się 4 marca.

Dymisja jest spowodowana tym, że wyczerpała się uzgodniona formuła współpracy z panem ministrem

– wyjaśniał premier.

Pomimo tej zapowiedzi przez długi czas nic się jednak nie stało. Jeszcze w ostatnią środę 6 kwietnia Ministerstwo Rozwoju i Technologii poinformowało, że minister Nowak powołał międzyresortowy zespół ds. wspierania konkurencyjności gospodarki polskiej.

Jak się jednak dowiadujemy, prezydent Andrzej Duda w końcu podpisał wniosek o dymisję ministra Nowaka złożony przez premiera Morawieckiego. Wiemy także, kto go zastąpi.

Nowy minister

Z rządowych źródeł dowiedzieliśmy się kto zastąpi Piotra Nowaka na stanowisku ministra rozwoju i technologii. Ma być to Waldemar Buda – od 2019 roku pełniący funkcję wiceministra funduszy i polityki regionalnej.

Waldemar Buda z zawodu jest radcą prawnym. Od 2015 roku zasiada w sejmie z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W 2018 roku był kandydatem tej partii na prezydenta Łodzi, zajął wówczas drugie miejsce z wynikiem 23,65 proc.

4 czerwca 2019 został powołany na urząd sekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Po wyborach parlamentarnych z 2019 i ponownym uzyskaniu mandatu poselskiego został wiceministrem funduszy i polityki regionalnej.

Według uzyskanych przez nas informacji nominacja Waldemara Budy na stanowisko ministra rozwoju i technologii nastąpi już jutro, w piątek 8 kwietnia.

MD

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA