Węgiel

Dopłaty od rządu mają pomóc zmniejszyć ceny węgla

08.06.2022
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Podmioty które zdecydują się zaoferować węgiel odbiorcom po cenach, w jakich proponuje go obecnie Polska Grupa Górnicza (PGG) otrzymają dopłaty od rządu – poinformowała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Informacja o wysokości dopłat ma zostać przekazana w ciągu najbliższych kilku dni.

Wprowadzimy w najbliższych dniach rozwiązanie ustawowe, które będzie kompensowało tym podmiotom, które zdecydują się po cenie akceptowalnej na dzisiaj. To jest ta cena, którą oferuje Polska Grupa Górnicza, cena najniższa na rynku. Jeżeli te podmioty zdecydują się dostępne zasoby przekazać do odbiorców indywidualnych, zapewnimy im kompensatę – powiedziała Moskwa podczas konferencji prasowej.

Informacje o konkretnych kwotach dopłat rząd mają się pojawić w ciągu najbliższych kilku dni.

Co więcej, rząd planuje przekierować zapasy polskiego węgla właśnie do Polskiej Grupy Górniczej (PGG).

Przekierujemy cały polski węgiel, jaki jest dostępny, zwiększając też wydobycie właśnie do PGG za pomocą sklepu, za pomocą składów, za pomocą pośredników

– dodała minister Anna Moskwa.

Na początku tego tygodnia informowaliśmy także o planach rządu dotyczących zlikwidowania pośredników w sprzedaży węgla i narzucanych przez nich marży.

MD/źródło: 300gospodarka

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA