Dalsza ekspansja Zalando w Polsce

14.12.2021
Kamil Śliwiński
Czas czytania: < 1 minuta

Niemiecka firma, która jak dotąd ma 3 centra logistyczne w naszym kraju, chce wybudować dwa kolejne. Tym samym ma zwiększyć swoje zatrudnienie o 4 tys. osób.

Nowe obiekty Zalando mają powstać w Bydgoszczy i pobliskich Białych Błotach. Ich zdaniem będzie obsługa nie tylko polskich klientów, lecz także z pobliskich krajów.

Jako pierwszy ma powstać mniejszy obiekt w Białych Błotach. Ma mieć powierzchnię 100 tys. m kw., a zatrudnienie ma tam znaleźć ok. 800 osób. Ma zostać otwarty już wkrótce, bo w marcu 2022 roku.

Otwarcie większego centrum logistyczne w Bydgoszczy przewidziano na drugi kwartał 2023 roku. Obiekt ma mieć powierzchnię 140 tys. m kw. , a docelowo ma tam pracować ok. 3,5 tys. osób.

Inwestycja w Bydgoszczy i jej okolicach pozwoli nam poszerzyć naszą europejską sieć logistyczną oraz wesprzeć rozwój klubu zakupowego Zalando Lounge, który stał się popularny wśród klientów na wszystkich naszych rynkach – w tym, w szczególności, w Polsce. Po raz pierwszy będziemy mieć dwa centra logistyczne w jednym mieście, co jest unikalne dla naszej sieci logistycznej. Zapewni nam to możliwość wyzwolenia nowego potencjału w zakresie tworzenia sprawnie współpracujących zespołów, aby zapewnić jeszcze większą wygodę naszym klientom.

-powiedział Martin Rost, Starszy Wiceprezes Offprice w Zalando.

Siedziba Zalando znajduje się w Berlinie. Firma zajmuje się sprzedażą odzieży przez internet. Jak dotąd dysponuje w Polsce już trzema magazynami – w Gryfinie, Olsztynku i Głuchowie.

KŚ/źródło: Business Insider

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA