CD Projekt wstrzymuje sprzedaż swoich gier w Rosji i na Białorusi

03.03.2022
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Grupa CD Projeckt, stojąca m.in. za serią gier Wiedźmin i Cyberpunkiem 2077 ogłosiła w mediach społecznościowych, że wstrzymuje sprzedaż swoich gier jak i tych dostępnych na jej platformie GOG na terenie Rosji i Ukrainy.

W związku z rosyjską inwazją wojskową na sąsiadującą z nami Ukrainę, Grupa CD PROJEKT podjęła decyzję o wstrzymaniu do odwołania sprzedaży naszych gier do Rosji i Białorusi. Dziś rozpoczynamy współpracę z naszymi partnerami w zakresie wstrzymania cyfrowej sprzedaży i zaprzestania fizycznych dostaw magazynowych produktów Grupy CD PROJEKT oraz wszystkich gier dystrybuowanych na platformie GOG na terytorium Rosji i Białorusi.
Cała Grupa CD PROJEKT jest stoi mocno po stronie obywateli Ukrainy. Chociaż nie jesteśmy podmiotem politycznym mogącym bezpośrednio wpływać na sprawy państwowe i nie dążymy do tego, wierzymy, że podmioty komercyjne, gdy są zjednoczone, mają moc inspirowania globalnych zmian w sercach i umysłach zwykłych ludzi. Wiemy, że gracze z Rosji i Białorusi, osoby, które nie mają nic wspólnego z inwazją Ukrainy, będzie miała wpływ na tę decyzję, ale tym działaniem chcemy jeszcze bardziej pobudzić globalną społeczność do mówienia o tym, co dzieje się w sercu Europy.
Do naszych braci i sióstr walczących o ojczyznę — bądźcie silni!
Chwała Ukrainie!

To nie pierwszy raz, gdy CD Projekt okazał swoją solidarność z Ukrainą. W zeszłym tygodniu przekazał milion złotych na rzecz wspierającej poszkodowanych Ukraińców Polskiej Akcji Humanitarnej.

MD

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA