CBA zatrzymała kolejne 3 osoby w sprawie „rybnickiego Berlusconiego” – byłego posła PiS

07.02.2022
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

CBA zatrzymało trzech przedsiębiorców działających w branży budowlanej, węglowej i metalurgicznej. Jest to związane ze sprawą „rybnickiego Berlusconiego”, czyli byłego posła PiS Grzegorza J.

Zatrzymani mieli w 2016 roku obiecać wspomnianemu posłowi określone korzyści majątkowe w zamian za doprowadzenie do zawarcia umów z przedsiębiorstwem państwowym na wykonanie prac remontowo-budowlanych.

W związku z tym zostały im postawione zarzuty korupcyjne. Jak podaje Prokuratura Krajowa:

Michał G., Jarosław J. i Karol S. usłyszeli zarzuty złożenia obietnicy udzielenia korzyści majątkowej dyrektorowi państwowego przedsiębiorstwa produkcyjnego z siedzibą w Raciborzu w zamian za przychylne decyzje w przedmiocie realizacji i kontynuowania prac remontowo–budowlanych.

CBA poinformowało natomiast, że wobec podejrzanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym dozór Policji i poręczania majątkowe w kwotach 40 tys. zł.

Rybnicki Berlusconi

Sprawa powiązana jest z postacią byłego posła PiS Grzegorza J., który został zatrzymany pod koniec stycznia. Prezesował jednemu z lokalnych klubów piłkarskich, w związku z czym doczekał się miana „rybnickiego Berlusconiego”.

Grzegorz J. jest oskarżany o przyjmowanie korzyści majątkowym w związku z pełnieniem funkcji publicznej, powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych oraz podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za łapówki.

MD/źródło: PAP

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA