Robot w Żabce

Żabki sprzedają nawet ćwierć miliona hot-dogów dziennie. Roboty poprawią wyniki?

28.06.2022
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Prawie każdy Polak zna hot-doga z Żabki, najważniejszy produkt z jej oferty gastronomicznej. Sieć w ciągu roku sprzedaje nawet 70 mln sztuk, jednak na tym nie poprzestanie, jak wynika ze słów Anny Grabowskiej, wiceprezeski zarządu ds. strategii konsumenckich w spółce Żabka Polska.

Jak podaje Grabowska, rekordowe liczby sprzedanych w ciągu jednego dnia hot-dogów dochodzą do 250 tys. sztuk, jednak sieć nie planuje zatrzymywać się na tym pułapie.

Pomóc ma jej w tym testowana właśnie automatyzacja procesu robienia i serwowania hot-dogów. W Warszawie przy ul. Dobrej, w bezobsługowej Żabce hot-dogi przygotowuje i wydaje robot Robbie.

W ciągu 10 dni Robbie sprzedał 1500 hot-dogów, co daje wysoką średnią 150 hot-dogów na dzień. Zarząd spółki nie wyklucza więc, że roboty wkrótce mogą częściej zastępować ludzi na tym stanowisku.

Popularność hot-dogów ma zwiększyć poszerzanie oferty – wiosną 2020 roku wprowadzono wersję bezmięsną – hot-dog na bazie składników roślinnych (m.in. białka grochu, białka ziemniaczanego i oleju rzepakowego).

Oferta gastronomiczna żabek to jednak nie tylko hot-dog, lecz także m.in. kawa czy kanapki na ciepło. Według Anny Grabowskiej, sprzedaż tych produktów sięga milionów sztuk dziennie.

Żabka jest więc dziś największą siecią kawiarni i bankomatów w Polsce

– podsumowuje wiceprezeska zarządu ds. strategii konsumenckich w spółce Żabka Polska.

Do roli lidera jeśli chodzi o sieć bankomatów predestynują Żabkę dostępne w sklepach tej sieci usługi wypłaty gotówki oraz wpłaty pieniędzy na kartę.

W ciągu pięciu lat (od roku 2016 do roku 2021) Żabka otwarła ponad 4 tys. nowych sklepów. Obecnie jest ich ponad 8,4 tys. Żabek jest już tak wiele, że 15,5 miliona Polaków ma do najbliższej Żabki mniej niż 500 metrów. Placówki pod tym szyldem prowadzi przeszło 7 tys. franczyzobiorców.

MD/źródło: Wiadomości Handlowe

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA