Za nami pierwsza edycja Forum Gospodarczego w Tarnowie. Podsumowanie

30.11.2022
Kamil Śliwiński
Czas czytania: 2 minut/y

W dniach 28-29 listopada w Tarnowie odbyła się pierwsza edycja Forum Gospodarczego. Jej organizatorem była Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, ten sam podmiot który stoi także za dobrze znanym Forum Ekonomicznym w Karpaczu. Partnerem medialnym wydarzenia był m.in. portal PKB24.

W trakcie dwóch dni konferencji eksperci, ludzie biznesu, politycy i dziennikarze dyskutowali na temat sytuacji Polski i innych krajów Europy środkowo-wschodniej. W sumie przeprowadzono 20 paneli dyskusyjnych, które przeplatane były także prezentacjami, wykładami i rozmowami.

Wojna, kryzys i sytuacja samorządów

Dominował oczywiście temat wojny na Ukrainie i jej konsekwencji, szczególnie ekonomicznych. Nie mogło także zabraknąć tematu kryzysu energetycznego, inflacji i wpływu pandemii na gospodarkę. Wiele miejsca w trakcie Forum poświęcono także sprawom samorządów, jak np. ich kondycji finansowej.

Pośród najważniejszych paneli wymienić można między innymi: 

  • Przyszłość jest teraz. Gospodarka bez wróżenia z fusów,
  • Innowacje w energetyce – bariery i wyzwania na następne dekady
  • Firma rodzinna – przewaga konkurencyjna czy hamulec rozwoju?
  • Geopolityczne i gospodarcze konsekwencje wojny na Ukrainie
  • Wyzwania finansowe samorządów w obliczu kryzysu gospodarczego

W konferencji wzięło udział około pół tysiąca ludzi. Obecni byli zarówno eksperci, ludzie biznesu jak i politycy. W porównaniu do Forum w Karpaczu, w Tarnowie większy nacisk położono na kwestie samorządowe.

Forum Gospodarcze w Tarnowie

Na Forum licznie obecni byli ludzie nauki, jak np. prof. Bogna Gawrońska-Nowak, prof. Tomasza Grosse, prof. Grzegorz Kołodko, prof. Tadeusz Kudłacz, prof. Sławomir Śmiech, prof. Michała Lubin czy prof. Wojciech Myślecki. Prócz nich licznie pojawili się także przedsiębiorcy i politycy.

Forum odbyło się w Tarnowie, a samo miasto pełniło też rolę partnera biznesowego. To ono m.in. zaoferowało obiekt, w którym impreza się odbyła, odpowiadało też za stronę organizacyjną.

Panel „Infrastruktura – klucz do rozwoju regionów” Na Forum Gospodarczym w Tarnowie

Patronem medialnym Forum Gospodarczego był m.in. portal PKB24. Redaktor naczelny Adam Wyszyński wystąpił ponadto w roli moderatora w trakcie panelu Infrastruktura – klucz do rozwoju regionów. W jego trakcie dyskutowano m.in. na temat inwestycji w rozwój infrastruktury w Polsce.

Kamil Śliwiński

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA