Bornholm

Wyspa znajdująca się tuż obok miejsca sabotażu Nord Stream jest całkowicie odcięta od prądu

10.10.2022
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Cała duńska wyspa Bornholm straciła prąd w piątek rano po awarii kabla na dnie morskim. Przyczyna błędu jest nieznana. O wpół do dziesiątej część wyspy odzyskała energię dzięki lokalnej produkcji energii elektrycznej – podaje szwedzki portal SVT.

Zasilanie całej wyspy zostało odcięte na krótko przed godziną 8 rano po awarii kabla łączącego wyspę z lądem.

Właściciel sieci elektrycznej Trefor Elnet Øst potwierdza, że ​​awaria dotknęła całą wyspę, ale około jedna trzecia wyspy miała energię elektryczną przywróconą do godziny 9.30 dzięki produkcji energii elektrycznej na wyspie. Zgodnie z prognozą, cała wyspa powinna wrócić do zasilania o 12.

Anya Palm, kierownik prasowy Trefora, nie chce spekulować na temat przyczyny problemu, ale opisuje ją jako „kabel podmorski, który uległ awarii”.

Jasne jest, że w ostatnich tygodniach wokół Bornholmu była aktywność, dlatego ważne jest, aby powiedzieć, że nie wiemy jeszcze, co się teraz wydarzyło. Nie ma powodu do spekulacji. To prawdopodobnie zupełnie normalna przerwa w dostawie prądu

– mówi Anya Palm z Trefor.

Zobacz też: Wybuchy na Bałtyku w pobliżu Nord Stream. Co wiadomo o wyciekach?

MD

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA