Wnętrze pociągu PKP Intercity

W ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin dowiemy się więcej o obniżkach cen biletów PKP

02.02.2023
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

W ciągu kilkudziesięciu najbliższych godzin będzie komunikat dotyczący ostatecznych korekt cenowych biletów PKP – poinformował w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller.

W trakcie konferencji prasowej w czwartek po południu rzecznik rządu poinformował, że o obniżkach cen dowiemy się w ciągu „kilkudziesięciu najbliższych godzin”.

Wcześniej zapytano go w Programie Trzecim Polskiego Radia o to czy ceny biletów powrócą do poziomu sprzed ostatnich podwyżek.

Czekamy. Premier postawił zadanie daleko idące. Zobaczymy jakie są możliwości 

– podkreślił rzecznik rządu.

Jak dodał, rząd nie rozważa wprowadzenia zerowego VAT-u na bilety PKP. „Myślę, że w przyszłym tygodniu będzie zakomunikowane, o jakim poziomie cen mówimy” – podkreślił Müller.

Drożyzna w PKP

Od 11 stycznia obowiązuje nowy cennik biletów PKP. Ceny bazowe biletów jednorazowych w pociągach Pendolino wzrosły średnio o 17,8 proc., w pociągach EIC o 17,4 proc., a w pociągach TLK/IC średnio o 11,8 proc. Podwyżkę cen biletów uzasadniono wzrostem cen prądu.

W zeszły wtorek premier Morawiecki zapowiedział, że ws. cen biletów kolejowych w najbliższych dniach będzie rozmawiał z kierownictwem Ministerstwa Infrastruktury. W poniedziałek premier zapowiedział, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni rząd chce doprowadzić do przywrócenia niskich cen biletów na kolejach.

Zobacz też: Już w ciągu dwóch tygodni ma dojść do obniżki cen biletów

MD/źródło: PAP

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA