Tomasz Lis został zwolniony z „Newsweeka”. Przez 10 lat pełnił tam funkcję redaktora naczelnego

24.05.2022
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Tomasz Lis wraz zarządem Ringier Axel Springer podjęli decyzję o natychmiastowym zakończeniu współpracy. Po 10 latach pracy jako redaktor naczelny tygodnika „Newsweek Polska” Lis odchodzi z wydawnictwa.

Jak poinformował Ringiel Axel Springer w swoim komunikacie prasowym:

Z dniem 24 maja 2022 r. Tomasz Lis przestaje pełnić funkcję redaktora naczelnego oraz prowadzącego podcast „Świat_PL” i odchodzi z firmy

Przyczyny tej decyzji nie są jasne, natomiast według pracowników „Newsweeka” Tomasz Lis w czasie pracy zdalnej rzadko pojawiał się w redakcji, a po powrocie do pracy w „normalnym trybie” jego aktywność była znacznie mniejsza niż w poprzednich latach.

Ponadto od dawna postać Tomasz Lisa i jego wypowiedzi publiczne budziły wiele kontrowersji.

Od wtorku pełniącym obowiązki redaktora naczelnego „Newsweek Polska” będzie Dariusz Ćwiklak, dotychczas zastępca Lisa.

RASP zaznaczył, że o kolejnych krokach związanych z wyborem nowego redaktora naczelnego „Newsweeka Ringier” poinformuje w osobnej komunikacji.

Jest czas powitań i czas pożegnań. Serdecznie dziękuję moim koleżankom i kolegom z Newsweeka za dziesięcioletnią wspólną pracę, fascynującą przygodę w niezwykłych czasach

– napisał Tomasz Lis na Twitterze.

MD

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA