PILNE: Policja i wojsko zajmują pensjonaty przy granicy z Ukrainą. Goście są ewakuowani

24.02.2022
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Hotele i pensjonaty w okolicy Ustrzyk Górnych są przejmowane przez polskich żołnierzy i policjantów, a goście są ewakuowani – informują hotelarze. Związane jest to z rosyjską napaścią na Ukrainę i spodziewaną falą uchodźców zmierzających do Polski w obawie przed wojną.

Ukraińscy cywile w reakcji na rosyjską napaść ratują się ucieczką. Wyjeżdzają przede wszystkim z największych miast jak Kijów. Wielu z nich zmierza w kierunku polskiej granicy.

Nasze państwo zareagowało natychmiast i już przed południem rząd poinformował o przygotowywaniu polskiej granicy do przyjmowania ukraińskich uchodźców.

W ciągu najbliższych paru godzin w województwie lubelskim i w województwie podkarpackim, przy polsko-ukraińskiej granicy, powstaną punkty recepcyjne

– poinformował wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.

Te przygotowania mogą jednak iść jeszcze dalej. Jak informuje Mateusz Chmiel z Rzeszowa, hotelarze z Ustrzyk Górnych informują o przejmowaniu przez policję i wojsko hoteli oraz pensjonatów w okolicy Ustrzyk Górnych. Goście są ewakuowani.

Według nich w okolicach granicy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy i cywile nie będą mogli tam wjechać.

https://twitter.com/narodowym/status/1496816458466271239

Więcej informacji już wkrótce

MD

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA