Orlen pozostaje w Formule 1, ale zmienia zespół. Ma to otworzyć koncernowi drogę do rynku japońskiego

27.01.2023
Redakcja
Czas czytania: 2 minut/y

PKN Orlen zakończył współpracę z Alfą Romeo. Nie oznacza to jednak, że znika z Formuły 1. Polski koncern paliwowy poinformował w piątek, że od 2023 r. zostanie sponsorem innego zespołu. Tym razem będzie to włoski zespół Alpha Tauri, do którego należy m.in. Yuki Tsunoda – jedyny Japończyk w Formule 1. Orlen liczy, że w ten sposób zwróci na siebie uwagę kibiców z jego kraju.

Grupa ORLEN to największy w Europie Środkowej koncern multienergetyczny, obsługujący ponad 100 milionów klientów. Globalna rozpoznawalność marki jest niezbędna do realizacji naszych celów strategicznych. Blisko połowa przychodów koncernu pochodzi ze sprzedaży za granicą. Dlatego konsekwentnie stawiamy na sponsoring sportowy, którego filarem jest obecność w najbardziej prestiżowej serii wyścigowej. Dzięki tej ekspozycji docieramy do setek milionów kibiców na całym świecie i budujemy spójną strategię marketingową w Polsce i za granicą. To olbrzymi potencjał, który będziemy dalej efektywnie wykorzystywać we współpracy ze Scuderia Alpha Tauri.

– powiedział Daniel Obajtek, prezes PKN ORLEN.

Nowa umowa przewiduje objęcie sponsoringiem tytularnym zespołu Scuderia AlphaTauri Esports. Logotyp ORLEN będzie eksponowany na nosie bolidu, tylnym skrzydle, deflektorach, obręczy halo, lusterkach, kombinezonach oraz ubraniach kierowców, a także mechaników.

AlphaTauri to kuźnia młodych talentów, w której swoje pierwsze kroki w Formule 1 stawiali m.in. Sebastian Vettel czy Max Verstappen. Dodatkowo kierowcy zespołu Yuki Tsunoda i Nyck de Vries mają brać udział w kampaniach reklamowych PKN Orlen

Nie mogę się doczekać, aż logo Orlenu pojawi się na naszym nowym samochodzie podczas premiery w Nowym Jorku w przyszłym miesiącu, a także tego, jak ta współpraca rozwinie się w nadchodzących latach.

– powiedział szef zespołu Alpha Tauri Franz Tost.

Jak podaje Business Insider, Orlen tą decyzją zmienia ekspozycję geograficzną swojej marki. Do tej pory sponsorował bowiem zespół, w którym jeździł jedyny Chińczyk w stawce. Z kolei w Alpha Tauri znajdziemy jedynego Japończyka, co automatycznie generuje gigantyczne zainteresowanie zespołem w tym kraju.

Nowa umowa oznacza zakończenie trzyletniej współpracy koncernu z Sauber Motorsport. W sezonach 2019-2022 Orlen sponsorował dwa zespoły w Formule 1, w których występował Robert Kubica – Williams Racing oraz Alfa Romeo.

Zobacz także: Nowy kontrakt Orlenu. Ma pokryć 10 proc. zapotrzebowania polskich odbiorców na gaz

MO

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA