Microsoft

Miliardowa inwestycja Microsoftu. Polska w awangardzie technologii chmurowych

26.04.2023
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Premier Mateusz Morawiecki i dyrektorka generalna Microsoft w Polsce Dominika Bettman ogłosil ukończenie inwestycji o wartości miliarda dolarów ogłosili. W jej rezultacie korporacja otworzyła dziś w naszym kraju Polsce region przetwarzania danych. To pierwsze takie lokalizacje Microsoftu w Europie Środkowo-Wschodniej.

W maju 2020 roku Microsoft ogłosił partnerstwo z Chmurą Krajową i zapowiedział inwestycję o wartości miliarda dolarów w Polsce. W ramach tego planu powstał cyfrowy region, czyli sieć centrów danych.

Chmurowy region Microsoft to trzy fizyczne lokalizacje w okolicach Warszawy. Każda z nich składa się z jednego lub więcej centrów danych. Region chmury w Polsce ma umożliwić firmom spełnienie wymogów unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) i zgodność z przepisami dotyczącymi przechowywania i przetwarzania danych.

Dzisiaj po raz pierwszy w naszej historii mamy szansę być nie tylko częścią procesu transformacji cyfrowej, ale i na nim skorzystać. W Polsce mamy wielu specjalistów z dziedziny IT 

– powiedział premier Morawiecki podczas konferencji prasowej na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach. Podkreślił też, że wojna na Ukrainie pokazała nam jak istotne jest cyberbezpieczeństwo.

Chcemy być w awangardzie, wśród tych, którzy rozwijają technologie chmurowe na całym świecie. Ta inwestycja to najlepszy dowód na to, ze Polska jest magnesem dla inwestycji amerykańskich 

– dodał prezes rady ministrów.

Jest dla mnie zaszczytem ogłosić, że Microsoft wprowadził do Polski technologie chmurowe w postaci centrów danych, które dziś rozpoczęły biznesową działalność 

– powiedział Ralph Haupter, prezes Microsoft na Europę, Bliski Wschód i Afrykę Ralph Haupter.

MD/źródło: 300gospodarka

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA