Kolejny odcinek Via Baltica zakończony

04.01.2022
Kamil Śliwiński
Czas czytania: < 1 minuta

3 stycznia oficjalnie otwarto pierwszy fragment Via Baltica w województwie warmińsko-mazurskim. Dwudziestokilometrowy odcinek nowej trasy ekspresowej S61 znajduje się między miejscowościami Kalinowo i Raczki.

Budowa rozpoczęła się w październiku 2019 roku. W ramach inwestycji zrealizowano 20,17 km drogi ekspresowej, a także 31 dróg dojazdowych o łącznej długości 32,36 km. Prócz tego zbudowano 25 obiektów inżynierskich – mosty, wiadukty drogowe, przejścia dla zwierząt oraz przepusty ekologiczne. Przebudowano również 7 dróg krzyżujących się z trasą główną, o łącznej długości 6,22 km.

Ta droga przyczyni się do rozwoju dwóch regionów: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Odcinek S61 został oddany do ruchu na cztery miesiące przed terminem. Otwierany fragment S61 pokazuje, że posiadamy już nowoczesne drogi często lepsze od tych na zachodzie. Bardzo dziękuję wszystkim pracownikom inwestora, inżyniera kontraktu, generalnego wykonawcy, którzy zostawili na tej drodze cześć swojego życia.

– powiedział Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk w trakcie oficjalnego otwarcia trasy. Wartość zrealizowanych robót wynosi 575 mln złotych brutto.

Wciąż oddawane są do użytku kolejne fragmenty Via Baltica – czyli międzynarodowego korytarza transportowego łączącego kraje bałtyckie z zachodnią Europą. Z ponad 311 km polskiej części drogi kierowcy mają już do dyspozycji ponad 160 km. W realizacji jest ok. 169 km.

KŚ/źródło: InfoWire.pl

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA