Kolejny biznes Z. Stonogi. Za niemałą sumę może być gościem na twojej imprezie – PKB
7 listopada 2022
DT

Kolejny biznes Z. Stonogi. Za niemałą sumę może być gościem na twojej imprezie

Zbigniew Stonoga

Sławny przedsiębiorca znajduje dość niekonwencjonalne sposoby na radzenie sobie z gospodarczym kryzysem. Na oficjalnej stronie Zbigniewa Stonogi możemy znaleźć oferty opłacenia obecności byłego polityka na różnego typu uroczystościach. Jedną z usług które proponuje jest udział w 18. urodzinach. 

Zbigniew Stonoga to wciąż jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich przedsiębiorców. Zasłynął w 2015 roku, po tym jak opublikował akta tzw. afery taśmowej.

Początków jego popularności można dopatrywać się jednak już w 2012 roku. Wtedy to na Facebooku pojawiło się zdjęcie kontrowersyjnego baneru powieszonego na należącym do Stonogi salonie samochodym w Zamościu. Jego wulgarna treść skierowana była do urzędu skarbowego.

Przedsiębiorca wielokrotnie miał problemy z prawem. Liczba stawianych mu zarzutów sięgała dwóch setek. Sam Stonoga przedstawiał samego siebie jako prześladowanego przez wymiar sprawiedliwości już za rządów AWS i SLD. Wielokrotnie powtarza jednak, że z ponad 100 stawianych mu zarzutów został uniewinniony.

W ostatnich latach Stonoga zasłynął również ze swoich wyjątkowo ostrych wypowiedzi na temat Prawa i Sprawiedliwości. Dla wielu, szczególnie młodych, przeciwników partii rządzącej stał się postacią niemal kultową.

Stonoga na imprezie rodzinnej

Kontrowersyjny przedsiębiorca oferuje na swojej stronie internetowej różnorodne gry i akcesoria, ale także usługi. Wśród nich jest m.in. pojawienie się Zbigniewa Stonogi na 18 urodzinach.

Tego typu usługa wiążę się jednak z wygórowaną ceną – jej koszt to aż 5000 zł. Dla porównania, jak podaje portal WP, podobnego typu spotkanie z Edytą Herbuś to koszt “tylko” 4000 zł.

Obecność na 18 urodzinach to nie jedyna, ani też nie najtańsza, usługa którą oferuje na swojej stronie. Wspólna kolacje ze Stonogą to koszt 10 tys. zł. To jednak wciąż nic, w porównaniu z ceną jego obecności na weselu. Za taką “przyjemność” trzeba zapłacić ponad 25 tys. złotych. Dla porównania, Maciej Stuhr swoją obecność na weselu wycenia na “jedynie” 20 tysięcy złotych.

Nie wiadomo, ile osób jak dotąd skusiło się powyższe usługi ze strony Zbigniewa Stonogi. W internecie można znaleźć jednak zrzutki których celem jest zebranie okrągłej kwoty, która miałaby zostać przeznaczona na zaproszenie przedsiębiorcy na różne uroczystości.

Zbieramy na 18-ste urodziny dla kolegi. Celem jest zaproszenie jednego ze znanych Polaków, Zbigniewa Stonogę. Na ten cel potrzeba 5000 zł, także dużo i niedużo, ale myślę że damy radę!

– czytamy w opisie zrzutki na jednym z polskich portali crowndfundingowych.

Zobacz też: To już koniec Marie Zélie! Spółka w upadłości, właściciel wyprzedaje majątek

DT

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres redakcja@pkb24.pl.