wieża kontroli lotów

Jednak czeka nas strajk kontrolerów? PAŻP wycofuje się z porozumienia

20.06.2022
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Według informacji podanych przez Radio Zet, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wycofała się z porozumienia z kontrolerami lotów. Stwarza to zagrożenie dla lotów z Polski w tegoroczne wakacje.

Wspomniane porozumienie między PAŻP a a Związkiem Zawodowym Kontrolerów Ruchu Lotniczego zostało zawarte niespełna miesiąc temu. We wspólnym oświadczeniu obu stron mogliśmy przeczytać m.in., że:

Obie strony wstępnie porozumiały się w zakresie zmian do regulaminu pracy i do regulaminu wynagrodzeń postulowanych przez stronę społeczną. Oba projekty zostaną przedstawione do konsultacji ze stroną społeczną oraz z Ministerstwem Infrastruktury

Jak się jedna okazuje, PAŻP wycofała się z porozumienia.

Według Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego dziś (tj. 20.06) o godzinie 13:00 mają odbyć się ostateczne rozmowy, od których zależy to, czy porozumienie w ogóle zostanie zawarte.

Przedstawiciele PAŻP nie komentują sprawy

Próbowaliśmy skontaktować się z przedstawicielami PAŻP, jednak rzeczniczka nie odbiera telefonów.

Brak porozumienia między PAŻP a kontrolerami grozi paraliżem ruchu lotniczego nad Polską. Po raz pierwszy takie ryzyko pojawiło się przed majówką, obie strony zawarły jednak „rozejm” obowiązujący tylko do 10 lipca.

MD/źródło: 300gospodarka

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA