KGHM

Związkowcy z KGHM dopięli swego. Rekordowe podwyżki pomimo trudnego okresu

27.01.2023
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

W 2022 roku średnie wynagrodzenie w KGHM Polska Miedź SA wynosiło 13 500 zł brutto. To już jednak przeszłość, bo właśnie ustalono rekordowo wysokie podwyżki – o 13,2 proc. Do porozumienia wystarczyły dwa spotkania między zarządem a związkami zawodowymi. I to wszystko w, jak twierdzi prezes KGHM, trudnych makroekonomicznie czasach.

KGHM Polska Miedź SA zatrudnia ponad 18,5 tysiąca pracowników. W 2021 roku zatrudnieni przez spółkę dostali rekordowej wysokości zaliczki na dodatkową nagrodę z zysku.

Bardzo dziękuję za sprawny przebieg negocjacji w tych trudnych makroekonomicznie czasach. Obie strony porozumienia działały przede wszystkim w interesie pracowników KGHM. Wspólnie ustaliliśmy rekordową podwyżkę – 13,2 proc. wzrostu stawek płac zasadniczych

– powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Wzrost stawek płac zasadniczych wzrośnie od stycznia o 13,2 proc. Strony zgodziły się również na wypłatę jednorazowej nagrody finansowej w wys. 2 tys. zł na pracownika po rozliczeniu wyników za I półrocze, pod warunkiem zrealizowania zaplanowanej na I półrocze wielkości produkcji oraz utrzymania się średniej ceny miedzi na poziomie nie niższym, niż założonym w budżecie.

Biorąc pod uwagę złożoną sytuację makroekonomiczną, po ogłoszeniu wyników KGHM za I półrocze, i decyzji o wypłacie jednorazowej nagrody finansowej, strony dokonają analizy kształtowania się płac w Spółce, a w szczególności ich relacji w stosunku do inflacji.

Zarząd KGHM dziękuje stronie związkowej za konstruktywną dyskusję i profesjonalne podejście do rozmów o warunkach płacowych załogi miedziowej spółki.

MD

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA