Forum Ekonomiczne Karpacz 2022

XXXIII Edycja Forum Ekonomicznego w Karpaczu rozpocznie się już za tydzień

27.08.2024
Kamil Śliwiński
Czas czytania: 2 minut/y

Już we wtorek 3 września rozpocznie się kolejna, trzydziesta trzecia już edycja Forum Ekonomicznego w Karpaczu. W trakcie wydarzenia odbędzie się mnóstwo paneli, dyskusji i debat na najważniejsze tematy, którymi żyją Polacy, Europejczycy, jak i mieszkańcy całego świata. Temat tegorocznego Forum to „Czas nowych liderów: razem kształtując przyszłość”.

Tegoroczne Forum Ekonomiczne odbywać będzie się od 3 do 5 września w Karpaczu. Jest to największa konferencja o tematyce polityczno-gospodarczej w naszej części Europy.

W trakcie Forum będziemy odbędą się dyskusje o największych współczesnych wyzwaniach i kryzysach, a także perspektywach rozwoju gospodarczego i kwestiach związanych z bezpieczeństwem.

Międzynarodowy wymiar Forum Ekonomicznego daje szansę na to, aby zastępować stereotypy faktami, a opinie kształtować na podstawie rzeczowej wymiany poglądów.

– podkreślają organizatorzy.

Uczestnictwo w tegorocznym Forum zgłosiło ponad 6 tysięcy osób z Polski i zagranicy – w sumie z ponad 60 państw. Są to nie tylko ludzie biznesu, ale także politycy, samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i świata nauki.

Najciekawsze panele

W tym roku w Karpaczu odbędzie się ponad 350 paneli dyskusyjnych. Oto subiektywny wybór najciekawszych z nich:

  • Walka o kapitał ludzki. Procesy migracyjne i ich wpływ na gospodarkę

Niekorzystne trendy demograficzne oraz migracja osób w wieku produkcyjnym już stały się największym wyzwaniem dla rynków pracy w Europie. W wielu dziedzinach gospodarki obserwowany jest niedostatek pracowników, co z czasem może stać się trwałą barierą wzrostu gospodarczego. Walka o pracownika, szczególnie dobrze wykwalifikowanego, będzie się zaostrzać. Konkurencja o kapitał ludzki motywuje kraje do stworzenia bardziej atrakcyjnych warunków pracy i życia, co przyciąga talenty i pobudza rozwój gospodarczy. Kto wygra wyścig o kapitał ludzki? I jak będzie wyglądał europejski rynek pracy w najbliższej przyszłości? Dyskusję na ten temat poprowadzi redaktor PKB24 Kamil Śliwiński.

  • Chiny – nowy hegemon?

Panel zgromadzi specjalistów zajmujących się stosunkami międzynarodowymi oraz Chinami, którzy będą debatować nad aktualnym stanem stosunków między Pekinem a resztą świata. Uczestnicy panelu spróbują znaleźć odpowiedź na pytanie, czy hegemonia Chin jest nieunikniona i od czego zależy ich przewaga w globalnym wyścigu o dominację. Dyskusję poprowadzi Radosław Pyffel z Instytutu Sobieskiego.

  • Forum AI

W trakcie tego panelu omówione zostaną kluczowe zagadnienia dotyczące wpływu sztucznej inteligencji na społeczeństwo, sektor publiczny i branże komercyjne. Uczestnicy skupią się na wyzwaniach, związanych z rewolucją AI, a także na roli inwestycji w badania i nowe technologie, które mogą pomóc Europie odzyskać konkurencyjność na globalnej scenie gospodarczej. Panel jest współorganizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji i najważniejsze polskie uczelnie.

  • Ponadczasowy, zrównoważony, innowacyjny – jak stworzyć wyróżniający się biznes?

Współczesne przedsiębiorstwa, aby mogły się wyróżnić i przetrwać, muszą być w stanie łączyć innowacyjność, ponadczasowość i zrównoważony rozwój. Uczestnicy tego panelu spróbują znaleźć odpowiedzi na pytanie, jak połączyć nowatorskie rozwiązania z odpowiedzialnością społeczną i środowiskową, jak tworzyć marki, które nie tylko poradzą sobie na rynku, ale będą także wyznaczać nowe standardy w swoich branżach. Dyskusję poprowadzi Maciej Chmielewski, Szef Działu Ekonomia w Fundacji Liberte.

Więcej informacji na https://www.forum-ekonomiczne.pl

MD

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA