Ukraina znacjonalizuje rosyjskie mienie znajdujące się na jej terytorium

03.03.2022
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Rada Najwyższa ukraińskiej Rady Rozwoju Gospodarczego jednogłośnie poparła projekt ustawy o nacjonalizacji mienia Federacji Rosyjskiej znajdującego się na terytorium Ukrainy.

Poinformował o tym członek komisji Roksolana Pidlasa.

Wczoraj o 22:30 mieliśmy posiedzenie Rady Najwyższej ds. Rozwoju Gospodarczego. Jedna sprawa jest na porządku dziennym. Nacjonalizacja majątku i funduszy osób prawnych Federacji Rosyjskiej

– napisała na Facebooku

Ustawa nr 7122 określa podstawę prawną do przymusowego zajęcia na Ukrainie obiektów których prawa własności należą do Federacji Rosyjskiej i jej rezydentów.

Zajęciu podlegać będzie nie tylko majątek państwa rosyjskiego, ale także należący do rządu rosyjskiego majątek jego podmiotów prawnych działających na Ukrainie.

W czwartek 3 marca Rada Najwyższa Ukrainy uchwaliła ustawę, która wejdzie w życie już następnego dnia.

Lista aktywów, które Ukraina zamierza oderwać, zostanie sporządzona przez rząd i przekazana Radzie Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony. Przeniesienie majątku nastąpi dekretem Prezydenta Ukrainy.

Nie przewiduje się rekompensaty za nacjonalizację aktywów rosyjskich na Ukrainie.

MD/źródło: epravda

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA