Ukraina otrzyma 25 tys. ton benzyny z polskich rezerw

19.05.2022
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Ukraina otrzyma 25 tys. ton benzyny z polskich rezerw. Poinformowała o tym wicepremier, minister gospodarki Ukrainy Julia Swiridenko, która spotkała się w stolicy Ukrainy z polską minister klimatu i środowiska Anną Moskwą – donosi Polskie Radio.

Minister Julia Swiridenko podczas wspólnej konferencji prasowej z minister Anną Moskwą zaznaczyła, że przed wojną 97 proc. paliwa dostarczanego na Ukrainę pochodziło z Rosji i Białorusi. Obecnie te kierunki dostaw są nieaktywne, a na dodatek Rosjanie zniszczyli rafinerię w Krzemieńczuku, przez co Ukrainie brakuje paliwa.

Według Swiridenko Ukraina otrzyma 25 tys. ton benzyny z polskich rezerw w celu zbilansowania rynku paliw. Proces rozpocznie się na początku przyszłego tygodnia.

Z kolei Anna Moskowa zaznaczyła, że ​​trwają prace nad zwiększeniem przepustowości granicy polsko-ukraińskiej w transporcie paliw. Według niej nigdy nie było tak dobrej współpracy między polskimi i ukraińskimi firmami paliwowymi. Tworzone są nowe kierunki dostaw i nowy system bezpieczeństwa energetycznego. Współpraca będzie kontynuowana w czasie pokoju

– czytamy w oświadczeniu.

MD/źródło: Polskie Radio

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA