Ubezpieczeniowy start-up ma apetyt na mieszkania

24.08.2022
Łukasz Kowalczyk
Czas czytania: 2 minut/y

Start-up ubezpieczeniowy Beesafe, znany dotychczas z pierwszego w Polsce szybkiego i prostego internetowego kalkulatora OC/AC, wkracza w kolejny sektor – teraz będzie ubezpieczać także nieruchomości. I w tym przypadku marka stawia na pełną digitalizację i maksymalne uproszczenie procesu wyceny i zakupu polisy.

Należący do jednej z największych grup ubezpieczeniowych w Europie Środkowo-Wschodniej – VIG – start-up Beesafe wkroczył na polski rynek w 2020 roku i już po roku miał na swoim koncie 100 tys. klientów. Do skorzystania z jego oferty tak liczbą grupę osób zachęciło m.in. wprowadzenie przez firmę internetowego kalkulatora OC/AC, pozwalającego na błyskawiczne wyliczenie wysokości składki po podaniu zaledwie dwóch danych (numeru rejestracyjnego pojazdu i daty urodzenia jego właściciela). Również sam proces zakupu ubezpieczenia jest w pełni zdigitalizowany.

– Na bazie naszych dotychczasowych doświadczeń utwierdziliśmy się w tym, że Polacy cenią sobie proste rozwiązania, które oszczędzają ich czas. Postanowiliśmy więc rozszerzyć naszą ofertę i umożliwić im także ubezpieczanie mieszkań i domów poprzez łatwe w użyciu narzędzie, które docelowo pozwoli na wyliczenie wysokości polisy po wpisaniu w formularzu internetowym jedynie dwóch danych: kodu pocztowego oraz powierzchni nieruchomości – mówi Rafał Mosionek ze start-upu ubezpieczeniowego Beesafe.

W pierwszej fazie rozwoju oferty kalkulator ubezpieczenia nieruchomości wyliczy składkę na podstawie kodu pocztowego, powierzchni oraz wartości nieruchomości.

– Przy wdrożeniu nowego produktu, kluczowe z punktu widzenia Beesafe jest utrzymanie naprawdę doskonałego doświadczenia klienta, które widoczne będzie się na każdym etapie kontaktu z Beesafe – od krótkiego i szybkiego kalkulatora, po wypłatę odszkodowania niemal od ręki. To nowe otwarcie w kontekście produktowym daje naszej marce możliwość stworzenia dodatkowych pól eksploatacji w obszarze dobrych doświadczeń i stworzenie kolejnego benchmarku rynkowego – tym razem w ubezpieczeniach nieruchomości – dodaje Rafał Mosionek.

Nowa usługa skierowana jest do prywatnych właścicieli nieruchomości i umożliwia ubezpieczenie mieszkania lub domu do kwoty 2 mln zł. Zakres polisy obejmuje szkody powstałe w wyniku ognia i innych żywiołów, kradzieży z włamaniem i rabunku, a także stłuczenia lub pęknięcia. Ponadto możliwe jest wykupienie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, a także Home Assistance. Tego typu ubezpieczenie gwarantuje pomoc np. hydraulika, elektryka, dekarza, szklarza czy stolarza w przypadku nieprzewidzianych sytuacji, które mogą nas spotkać w związku z użytkowaniem domu czy mieszkania. Obejmuje też m.in. interwencję ślusarza w sytuacji zatrzaśnięcia drzwi wejściowych bądź utraty kluczy, a w razie potrzeby także dozór mienia czy jego przewóz i przechowywanie. W jego zakres wchodzi nawet wizyta lekarza w miejscu ubezpieczenia.

Start-up Beesafe został już wielokrotnie dostrzeżony przez środowisko branżowe, również na arenie międzynarodowej. Za sprawą swojego kalkulatora OC/AC marka otrzymała tytuł Innowacji roku 2021 przyznawany przez Gazetę Ubezpieczeniową i zwyciężyła w konkursie „Liderzy Świata Bankowości i Ubezpieczeń” w kategorii Najlepszy cyfrowy ubezpieczyciel. Podczas ubiegłorocznej gali Magic of Innovation w Wiedniu, spośród start-upów z całego świata, zajęła natomiast drugie miejsce w sesji konkursowej Magic of Insurance.

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA