Wiedźmin Remake

Remake pierwszej części Wiedźmina już powstaje! Właśnie ogłosił to CD Project

26.10.2022
Redakcja
Czas czytania: < 1 minuta

Polskie studio CD Project, twórcy m.in. serii gier Wiedźmin i Cyberpunka 2077 ogłosiło dziś, że trwają pracę nad remakiem pierwszej części Wiedźmina. Gra ma powstać na silniku Unreal Engine 5, a CD Projectowi pomaga studio Fool’s Theory.

Mamy przyjemność ogłosić, że razem z Fool’s Theory, pracujemy nad remakiem pierwszego Wiedźmina na silniku Unreal Engine 5 (pseudonim “Canis Majoris”)!

Chcemy zrobić to dobrze, więc prosimy Was o cierpliwość — minie trochę czasu zanim będziemy mogli zdradzić Wam więcej szczegółów.

– czytamy na stronie Wiedźmina na Facebooku.

Na swojej stronie twórcy informują, że gra znajduje się jeszcze na wczesnym etapie produkcji.

Wiedźmin to był początek CD PROJEKT RED, od tego się wszystko dla nas zaczęło. To była nasza pierwsza gra i przełomowy moment dla studia. Remake jest równie ważny, bo będzie dla nowego pokolenia graczy okazją, by po raz pierwszy przeżyć początek historii Geralta. Dobrze znamy zespół Fool’s Theory, są wśród nich nasze koleżanki i koledzy, którzy pracowali z nami przy serii. Przede wszystkim to szalenie ambitni ludzie tworzący świetne gry. Znają materiał źródłowy i zdają sobie sprawę, że na ten remake gracze liczą od dawna. To dopiero początki tego projektu, ale wierzę, że warto będzie czekać

– powiedział Adam Badowski, szef studia CD PROJEKT RED. 

MD

Masz temat, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z nami!
Opisujemy ciekawe sprawy nadsyłane przez naszych czytelników. Napisz do nas, opisz dokładnie fakty i prześlij wraz z ewentualnymi załącznikami na adres: redakcja@pkb24.pl.
REKLAMA
REKLAMA